+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Gözyaşı ne işe yarar ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Gözyaşı ne işe yarar ?
  Gözyaşı Nasıl Oluşur

  Üzüldüğümüz ya da çok güldüğümüz de, bazen de gözümüze toz gibi yabancı bir madde kaçtığında, sonuç her zaman aynıdır."Otomobillerin ön camlarındaki silicileri düşünün. Yağmur yağdığı zaman ya da camlar tozlandığın da, siliciler camları temizlerler. Gözlerimizdeki gözyaşı bezlerinin salgıladığı gözyaşı, tuzlu bir sıvıdır. Gözyaşı, göz küresinin kendi boşluğu içinde hareket etmesine yardımcı olur. Üzerine konan tozları ve yabancı maddeleri siler. Gözün nemli ve temiz kalmasını sağlar.Gözyaşının fazlası sürekli olarak solunum sırasında incecik bir kanalla burnumuza akar. Ağladığımız zaman çok olan salgı, gözümüzden akıp, yanaklarımızdan süzülür."
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Gözyaşı üzüldüğümüzde veya sevindiğimizde gözyaşı bezleri hemen göz yaşını salgılar. Ve gözlerimizden süzülür o yaşlar. Ağlamak insana yarar sağlar ama abartmadan. Dini açıdan da iyi olduğu ve kalbe abdest aldırdığı söylenir.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Gözyaşları, gözümüzün temizlenmesini ve gözümüzün kendi küresi içerisinde rahat bir şekilde hareket etmesini sağlar. Ağladığımızda, aşırı derecede güldüğümüzde, mutlu olduğumuzda gözyaşlarımız akar.
+ Yorum Gönder