+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Hastalık nedir ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Hastalık nedir ?
  Hastalık Nedir? Hakkında Bilgi

  Hastalık demek " vücutta ortaya çıkan bir bozukluktur . Grip ve nezle en yaygın hastalıklardandır . Hastalanan insanda genellikle o hastalığın belirtileri görülür. Ömeğin soğuk alan birisinin sık sık bumu akar. Bazı hastalıklara mikrop da denen bakteriler ya da virüsler yol açar . Bunlar yiyecek, su ya da havadan alınabilir. Bazı hastalıklar ise bir organın, ömeğin kalbin yorulması ya da işlemez hale gelmesiyle ortaya çıkar.
  Hastalıklar çeşitli yollardan iyileştirilebilir . Vücut antikor denen maddeler üreterek hastalıkla savaşır .Doktorlar antibiyotik gibi ilaçlarla hastalığı tedavi edebilirler."
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Hemen hemen bütün insanlarda farklı şekilde görülen hastalık beden ve zihinde meydana gelmektedir. Ayrıca hastalığın bir diğer ismi sayrılık olarak bilinmektedir. Bakterilerin vücuda girerek bir nevi hücrelerin görevlerine engel olmasıdır.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Hastalık yada diğer ismiyle Sayrılık, vücudumuzda veya zihnimizde meydana gelebilen rahatsızlık, vücudumuzda herhangi bir bozukluk, organlarımızın görevlerini yerine getirmemesi vb. durumların geneline verilen tanımdır.
+ Yorum Gönder