+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Bisikletle, Bilgisayarım Çalışır mı ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gökçee
  Devamlı Üye

  Bisikletle, Bilgisayarım Çalışır mı ?
  Bisikletle, Bilgisayarım Çalışır mı İle İlgili Bilgi

  S: Sık sık elektrik kesilmeleri oluyor.Bu yüzden bilgisayarımı sürekli açmak orunda kalıyorum. Bisikletin üstüne otursam ve çevirebildiğim kadar hızlı bir biçimde pedalları çevirsem, bilgisayarımı çalıştıracak kadar elektrik üretebilir miyim?
  C: Normal bir insan ancak yarım saat kadar bu ağır işe dayanabilir, sonra yorgun düşer. Bu sorunun çözümü masa üstü bilgisayarı yerine diz üstü bilgisayarı kullanmak olabilir, çünkü diz üstü bilgisayarlar pille de çalışmak üzere tasarlanmıştır.
  S: Çekirdeksiz üzüm nasıl oluyor ve çekirdek olmayınca yeniden üreyebiliyor?
  C: Manavlar ve marketlerde satışa sunulan üzümlerin büyük bir bölümünün çekirdeksiz olduğu düşünülürse, bu üzümlerin çekirdekten üremedikleri açık. Üzümün yanı sıra daha pek çok meyvenin de çekirdekten üremediğini biliyoruz.
  S: Kolanın zararları var mıdır, varsa nelerdir?
  C: Kolanın içinde renklendirici maddeler, karamel, fosforik asit, tatlandırıcılar, keçi boynuzu özütü ve kafein bulunur. Bu maddelerden fosforik asit oldukça kuvvetli bir asittir ve diş çürümelerine sebep olur.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Elektriklerin sürekli kesilmesi sonucu bilgisayarımız dahi tüm elektronik eşyalar kapanmaktadır. Bisiklet ile bilgisayar çalışır fakat bu uzun süre sürmez. Bunun çözümü için bisikleti çevirmek yerine diz üstü bilgisayarlar kullanmaktır.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Bisikletle bilgisayar çalışır. Fakat bu çok zor bir çalışma gerektirir. Sürekli pedal çevirerek oluşacak olan elektrik enerjisi ile bilgisayarı çalıştırabilecek enerji gücünü meydana getirebilir.
+ Yorum Gönder