+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Eskimolar kardan evlerinde üşümezler mi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Eskimolar kardan evlerinde üşümezler mi
  Eskimolar Evlerinde Üşümezler mi Hakkında Bilgi

  Eskimolarında kendilerine göre ısınma teknikleri vardır. Kutuplarda yaşayan Eskimoların, kardan kalıplarla yaptıkları evlerinde nasıl yaşadıklarını hiç düşündünüz mü? Kardan evlerin duvarları, yine kardan yapılan kalıplarla örülmüştür. Bu kalıplar, kar tanecikleri ve bu tanecikler arasında bulunan hava dolu gözeneklerden meydana gelir. Öyle ki kar kalıplarının yapısının büyük bir kısmının hava dolu gözeneklerden meydana geldiğini söyleyebiliriz. Durgun havanın ısı iletimi, katı maddelerin ısı iletiminden daha düşüktür. Bu şekilde gözenekli yapıya sahip cisimlerin ısı iletimlerinin zayıf olması beklenir. Kışın giydiğimiz yünlü elbiselerimiz, binalarda kullanılan kiremitler ve yalıtım malzemeleri bu tür gözenekli yapılara örnek verilebilir. Dışarıdan içeriye ve içeriden dışarıya ısı geçişini zorlaştıran bu sistem sayesinde kardan evlerde yakılan küçük bir ateş bile dışarıdaki dondurucu soğuğa karşı Eskimoların korunmasında yeterli olur.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Eskimolar soğuğa alıştıklarından dolayı kardan evlerinde veya dışarıda üşümezler. Daha doğrusu bizler Eskimoların evlerinin soğuk olduğunu düşünürüz. Fakat yaptıkları evler dışarıdan gelen soğuğu olumsuz etkilemektedir. Buda Eskimoları korumada yeterli olmuştur.
+ Yorum Gönder


eskimolar neden üşümezler,  eskimolar neden üşümez,  eskimolar iglolarda neden üşümezler,  iglolarda yaşayan eskimolar neden üşümezler,  eskimolar iglolarda neden üşümez