+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Hangi iki denizin suyu birbirine karışmaz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Hangi iki denizin suyu birbirine karışmaz
  Hangi Denizin Suları Birbirine Karışmaz? Hakkında Bilgi

  hangi-denizin-sular-birbirine-kar-maz.jpg

  Yapılan araştırmalara göre Akdeniz’de ve Atlas Okyanusu’nda dalgalar, güçlü akıntılar ve gelgitler vardır. Akdeniz’in suyu, Cebelitarık Boğazı’nda Atlas Okyanusu ile karşılaşır. Ancak bu iki su birbirine karışmaz. Çünkü suların her birinin kendine özgü sıcaklığı, tuzluluğu ve yoğunluğu vardır. Bu yüzden iki deniz arasında görülmeyen bir sınır vardır. Allah bu durumu Kur’an’da şöyle bildirmiştir: “O, birbirleriyle kavuşmak üzere iki denizi salıverdi. İkisi arasında bir engel vardır ve birbirlerinin sınırını geçmezler.” (Rahman Sûresi, 19–20. ayetler)
 2. Fatma
  Administrator

  "İki deniz bir değildir. Birinin suyu tatlı ve kolay içimlidir; diğeri tuzlu ve acıdır. Her birinden taze balık eti yersiniz; takındığınız süsler çıkarırsınız; Allah'ın lütfuyla rızık aramanız için gemilerin onu yararak gittiğini görürsün. Belki artık şükredersiniz." (Fâtir Suresi, 12)
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Hangi İki Deniz Birbirine Karışmıyor

  Birbirine karışmayan iki deniz Akdeniz ve Atlas okyanusudur. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de iki denizin birbirine karışmadığını açık ayetlerle Allah bizlere belirtmiştir.

  Bilimsel olarak yapılan açıklamalarda suyun bir tarafının tuzluluk oranının daha fazla olduğu tespit edilmiştir.

+ Yorum Gönder


cebelitarık boğazı hangi iki denizi birbirine bağlar,  hangi iki deniz birbirine karışmıyor,  deniz ikiye hangi,  Hangi denizinsulari karismiyor