+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Penguenler neden paytak yürürler? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Penguenler neden paytak yürürler?
  Penguenler niçin paytak yürür


  Penguenlerin tıpkı hacıyatmaz gibi sağa sola sallanarak yürümelerinin sebebini bilimadamları araştırdı. Ortaya ilginç bir sonuç çıktı. Kutuplarda yaşayan bu sevimli hayvanlar, enerji tasarrufu yapmak için sarkaç hareketiyle yürüyorlar. Colorado Üniversitesi'nden Timothy Griffin ve Rodger Kram, penguenleri San Diego kentindeki Deniz Dünyası Merkezi'nde aylarca süren bir incelemeye aldı ve ilginç bulgular elde etti.
  İki bilimadamı, araştırmanın sonucunu şöyle açıkladı :
  "Aşırı kısa bacaklı olan penguenler, yana doğru adımlar atarak kaslarının daha az yorulmasını sağlıyor. Böylece her adımın sonunda bir sonraki adım için enerji depoluyor. Normal yürümüş olsalar, kendi heybetlerindeki bir hayvandan iki kat daha fazla enerji harcamaları gerekiyordu. İşte bunu keşfederek bu şekilde yürümeyi geliştirmişler.
  Sadece yürümeye başlarken enerji harcıyorlar, bir de dururken"


  bunları biliyormuydunuz okumadan geçerseniz pişman olursunuz hayattaki gerçekler hiç bilmediğiniz acayip bilgiler
  okurken bile şaşıracağınız bilgiler bilmediğimiz yanlış ve doğrular bunları bilmelisiniz bilmemiz gerekenler küçük ama bilinmesi gereken küçük bilgiler okuyunca şaşıracağınız hayat gerçekleri ilginç bilgiler ilginç olaylar ilginç haberler
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Penguenlerin yürüyüşleri çok tatlıdır. bildiğiniz gibi paytak paytak yürürler. peki bunu neden bu şekilde yaptıklarını hiç merak ettiniz mi. penguenlerin paytak şeklinde yürümelerinin nedeni enerji tasarufudur.
+ Yorum Gönder