+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Matematik Nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeLa_12
  Devamlı Üye

  Matematik Nedir?
  Matematik İle İlgili Bilgi

  Matematik; Sayılar ve nitelikler üzerinde çalışan bir bilim. Değişik dalları vardır: Aritmetik (sayılarla ilgili konuları inceler) Cebir (sayılar yerine harfler kullanarak aritmetikle çözülemeyecek meşeleleri çözer). Geometri (çizgiler, açılar, daireler arasındaki ilgileri inceler). Trigonometri (üçgen geometrinin ilerlemiş bir şekli olarak çoklukla yüzölçümleri ile ilgili meseleleri çözümler).
 2. Muhammed
  Özel Üye

  Matematik Nedir Kısaca

  Matematik bilimi, insanlık tarihi boyunca var olan en eski bilimlerden bir tanesidir. Eski zamanlarda matematiğin tanımı olarak şekil ve sayıların ilmi olarak nitelendirilirdi. Günümüzde ise Matematik tıpkı diğer bilim dallarında da olduğu gibi büyük bir gelişme ve değişim gösterdi.

  Matematik artık birkaç kelime ile tanımlanabilecek bir kavram halinden çıktı. Matematiğe nasıl bakmak isterseniz onu öyle görürsünüz. Örneğin, isterseniz onu resim veya müzik gibi bir sanat dalı olarakta görebilmeniz mümkündür, veya matematiği tıpkı bir lisan gibi görmenizde mümkündür. Kimi matematikçiler ise onu bir oyun gibi görmektedirler.

  Yani anlayacağınız, Matematiği belirli bir kalıba oturtup, o şekilde tanımlamak mümkün değildir.

+ Yorum Gönder