+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Evrende Bizden Başka Canlılar Varmı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeRaT
  Devamlı Üye

  Evrende Bizden Başka Canlılar Varmı?
  EVRENDE BİZDEN BAŞKA CANLILAR VAR MI? HAKKINDA BİLGİ

  Tabi kide bizden başka canlılarda bulunmaktadır. İnsanoğlu kendini bildi bileli başka gezegenlerden önemli bir kanıt gelmediği için dünyamızın"Evrende canlı yaşamın olduğu tek gezegen" olduğunu söylemişlerdir.Ancak yazacağımız yazılardan sonra bilinmeyenler evreni gittiçe büyüyecektir.
  Astronomlar bulutsuz bir gecede çıplak gözle 5000-6000 yıldız görülebileceğini söylüyorlar.
  Ancak biliyoruz ki samanyolu denilen milyarlarca yıldız sisteminin olduğunu biliyoruz.
  Ancak evrenin sonsuzluğunu ele alırsak samanyolunu bir kibrit çöpüne benzetebiliriz.
  Şöyle bir varsayım türetelim
  Ünlü astronom Harlow Shapley teleskoplarımızın görüş alanı içinde yaklaşık olarak (100.000.000.000.000.000.000) yıldız bulunduğunu bunların binde birinde gezegenler sistemi bulunduğunu tahmin ediyor.Bu tahmin temelinden hareket edersek bu yıldızların binde birinde hayat olduğunu kabul edersek geriye (100.000.000.000.000) yıldız kalıyor.bunların binde birinde yıldızdızlarda hayat vardır.Dahada ileri gittiğimizde şu anda evrende hayat olan 100 milyon gezegen oldugu anlasılır.
  Biyokimyacı DR. S. Miller'in hayat için gerekli koşulların başka gezegenlerde daha çabuk gelişmiş olduğunu savunmuştur bu savunmadanda bizden daha ileri uygarlıklar olduğunu çıkartabiliriz.
  PROF. DR. WİLLY LEY Yalnız samanyolunda 30 milyara yakın yıldız olduğunu söylüyor.Şu andaki astronomlar 18 milyar olduğunu söylüyor.Gezegen sistemleri arasındaki uzaklığın, gezegenlerin ancak yüzde birine bir yıldız yörüngesine girme olanağını tanıdığını düşünelim.Bu durumda hayatı destekleyecek güçte 180 milyon gezegenle karşı karşıya kalırız.bakın yüzde birinde onunda yüzde birini düşünürsek samanyolunda 18.000 uygarlık oldugu ortaya çıkar. 18.000 gezegende en azından 1 tane hayat olan bir uygarlık oldugunu ileri sürebiliriz.
  Başka gezegenlerdeki yaşamın dünyamızdaki atmosfere benzemesi aynı olması beklenemez.
  Yıllardır biyolojide okuduğumuz bakterileri biliyoruz.Bunun en güzel örneği anaerobik canlılardır.Bu canlılar oksijensiz ortamda yasamaktadırlar.BU bakterilere oksijen öldürücü etki yapmaktadır.BUNUN GiBi BAsKA GEZEGENLERDE OKSiJENSiZ ORTAMDA YAsAYAN CANLILAR OLDUĞUNU SAVUNABıLıRıZ.
  Bakın yıllar önce dünyanın düz olduğu inanılmaktaydı.dahada ileri gidersek bazı insanlar dünyamızın bir ineğin üzerinde olduğunu kızdığında depremlerin olduğunu söylemekteydiler.Bu çok gülünç değil mi?Şimdi biz şimdiki kuşak olarak uzaylılar yok dersek bir sonra ki nesillerdeki insanlar bu gerçekle karşılaşsalar bize gülmezler miydi? EVRENDEKİ BİR SÜRÜ GEZEGEN BULUNMAKTAYKEN SADECE DÜNYANIN HERŞEYİN MERKEZİ OLDUĞU SADECE DÜNYADA HAYATIN OLDUĞUNU SAVUNURSAK BU İYİ DÜŞÜNMEDİĞİMİZİN BİR ŞEYLERE İNANMAK İSTEMEDİĞİMİZİN DÜŞÜNCELER EVRENİNDE BOĞULUCAĞIMIZIN İNSANLARIN BEYNİNİ ZORLAMAK İSTEMEYİŞİNİN DAHA İLERİ GİDECEĞİMİZİN GÖSTERGESİDİR.
 2. lostgirll
  Yeni Üye

  insanoğlu bilmediklerinden herzaman korkmus, her zaman reddetme yönüne gitmiştir.. taki 5 duyu organıyla reddedemeyecegi sekilde algılayana kadar
 3. Asel
  Bayan Üye
  Evrendeki Canlılar ile ilgili görsel

  9.jpgdunyanin-en-tuhaf-canlilari_23177_b.jpgyas03.jpg
+ Yorum Gönder