+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Erkek hemşireye ne denir , erkek hemşirenin diğer adı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Erkek hemşireye ne denir , erkek hemşirenin diğer adı
  Erkek Hemşirelere Ne Denir Hakkında Bilgi


  Tıp biliminde Erkek hemşireye ne denilmesi gerektiği konusundaki tartışmalar devam etmekle beraber, bir takım ortamlarda "hemşir" kelimesinin uygun olup olmadığı tartışılmıştır. Tabii pratikte bu çözümün sıkıntıları vardır, zira hemşir kelimesi -e edatı aldığında hemşire olmakta ve şu an kullanmakta olduğumuz hemşire kelimesine dönüşmektedir. Hemşir kelimesine alışkın olmadığımızdan ve genellikle hemşire kelimesini kullandığımızdan, bizi dinleyen biri hemşire kelimesini edatı unutarak kullandığımızı düşünebilir. (Örnek: Bir hemşire göründüm). Belki de alışacağız, kim bilir?

  Bazılarımız yukarıda anlattığım karışıklık sebebiyle tedirgin olabilir, bazıları şimşiri çağrıştırdığından huzursuz olabilir, bu yüzden ismin değiştirilmesi belki iyi olur, doğru ya, illa hemş ile başlayan bir kelime kullanmak zorunluluğumuz yok.
 2. EHLİMAN
  Bayan Üye

  Sıfat olarak biliniyor olsa bile pek kullanılan bir kavram değildir. Çünkü halk hemşirelerin bayan olduğuna alışmış ve bunun kısaltılmışını erkekler için kullanmak onlar için zor geliyor.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Erkek hemşirelere ''Hemşir'' denir. Toplumumuzda hemşireler ile aynı statüde görev yapacak olan erkek sağlık görevlilerine ne deneceği konusunda bazı kesimlerde hala tartışma konusudur.
+ Yorum Gönder


erkek hemşireye ne denir,  erkek hemşirelere ne denir,  erkek hemsireye ne denir,  erkek hemşire ne denir,  hemşirenin erkeğine ne denir,  erkek hemşire ismi