+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Logaritma cetveli ne zaman kim tarafından icat edildi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Logaritma cetveli ne zaman kim tarafından icat edildi
  Logaritma cetveli Nedir

  Logaritma, üstel işlevlerin tersi olan bir matematiksel işlev dir. Örneğin 1000'in 10 tabanına göre logaritması 3'tür çünkü 1000, 10'un 3. kuvvetidir,1000 = 10 × 10 × 10 = 103.

  1614; İskoçyalı matematikçi John Napier logaritma cetvelini icat etti.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Logaritma cetveli karmaşık bir cetvel. Normal cetvelden de baya farklıdır.Logaritmik derecelerin karşılığı sayıları gösteren bir cetveldir. Ezberlenmesi falan da zor,matematikçiler bile ezbere bilmiyorlar.
 3. Ziyaretçi
  Çok teşekkürler.Yardımcı oldunuz
 4. Muhammed
  Özel Üye
  Logaritma Cetvelini Kim Buldu?

  Logaritmayı 1614 yılında John Napier bulmuştur. John Napier'in nerede doğduğu ile ilgili hiçbir zaman kesin bilgiler elde edilememiştir.

  John Napier'in çok başarılı bir matematikçi olduğu fakat daha henüz 13 yaşındayken Avrupayı gezmek amacıyla okulu terkettiği bilinmektedir.

  John Napier'ın Logaritmayı icadı sayesinde sürgülü hesap makinesinden tutunda bilgisayarın icadına kadar birçok sistem kolaylıkla geliştirilmiştir.


+ Yorum Gönder


logaritma cetvelinin icadı,  cetvel ne zaman icat edildi,  cetvel kaç yılında bulundu ,  john napierin cetveli icadı,  logaritma cetvelini kim buldu,  logoritma cetveli bulunuşu