+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Leonarda Da Vinci Arap Kökenli Mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. sen_AY
  Devamlı Üye

  Leonarda Da Vinci Arap Kökenli Mi?
  Leonarda Da Vinci Hakkında Bilgi

  Yapılan araştırmalara göre İtalyan antropologlar, Leonardo da Vinci'nin el yazmaları ve tablolarını inceleyerek ressamın işaretparmağının izini çıkardı.
  Chieti Üniversitesi Antropoloji Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Luigi Capasso, üç yıllık bir çalışmayla, sanatçının 52 eserindeki 200'e yakın parmak izi kalıntısının incelenerek birleştirilmesi sonucu elde edilen parmak izinin iki önemli sorunun yanıtına ışık tutabileceğini düşünüyor. Parmak izinin yardımıyla "Da Vinci'nin diyeti" ile "annesinin Arap kökenli olup olmadığı" araştırılacak. Çek Cumhuriyeti'nde "Anthropologie" isimli bir dergide yayımlanan çalışmanın aşamaları da 30 Mart'a kadar Chieti kentinde sergilenecek.

  Çalışırken çoğu zaman atıştıran Da Vinci'nin elyazmaları ve resimlerinin üzerinde bulunan kan, tükürük ve yemek izleri de araştırmaya veri oluşturuyor. Bu veriler, Da Vinci'nin insani tarafını aydınlatmak için büyük öneme sahip. Capasso'ya göre çalışma, bugüne kadar eserlerinden sadece dünyayı ve geleceği nasıl gördüğünü bildiğimiz Da Vinci hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilmek için büyük bir fırsat.

  Her etnik grubun kendine özgü parmak izi karakterine sahip olduğunu belirten uzmanlar, Da Vinci'nin parmak izinin Arap özellikleri taşıdığını saptadı. Bu bulgu, Da Vinci'nin annesinin İstanbul'dan İtalya'ya getirilen Arap kökenli bir köle olduğu şeklindeki iddiayı destekliyor.

  Bazı uzmanlar da bulunan parmak izlerinin Da Vinci'ye değil, zaman içinde tablolara ya da elyazmalarına dokunan kişilere ait olabileceğini ileri sürüyor. Ancak Capasso'ya göre, resmin yapılması sırasında ıslak mürekkebi temizlerken oluşan lekeler gibi Da Vinci'ye ait olduğundan şüphe edilmeyecek izlerin varlığı göz ardı edilmemeli.

  Da Vinci'nin parmak izi için mektup ve resimleri incelendi. Her etnik grubun kendine özgü parmak izi karakterine sahip olduğunu belirten uzmanlar, Da Vinci'nin parmak izinin Arap özellikleri taşıdığını saptadı.
 2. naat-i şerif
  Devamlı Üye

  Leonarda Da Vinci


  Leonarda Da Vinci.jpg

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Lepnardo da vici çok ünlü bir ressamdır. herkes leonardo davinciyi mona lisa tablosundan tanımaktadır. insanlar böyle önemli bir kişinin kendi milleterlindn olmalarını ister çünkü leonardo gurur duyulacak bir insandır. leoanardo davinci ancak arap kökenlidir.
+ Yorum Gönder