+ Yorum Gönder
Ekoloji ve Çevre ve Çevre Bilimi Forumunda Atık pil getirene hediye kampanyası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Atık pil getirene hediye kampanyası
  Atık pil getirene hediye kampanyası

  İnsan sağlığına ve çevreye en fazla zarar veren atıkların başında kullanılmış piller geliyor. Bu yüzden atık pillerin toplanması önem arzediyor. Tehlikenin büyüklüğü Yozgatlı ve Kütahyalı öğrencileri harekete geçirdi.

  Dünyamız her geçen gün daha fazla kirleniyor. Çevreye bırakılan atıklar yaşanabilir alanların azalmasına sebep oluyor. En tehlikeli atıkların başında piller geliyor.

  1 Pil 4 Metrekarelik Toprağı Yok Ediyor

  Bilimsel verilere göre 1 tane atık pil 4 metrekarelik toprağı yok ediyor.

  Yozgat Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri doğaya zarar verilmesini önlemek için kolları sıvadı. Öğrenciler 11 bin adet atık pil topladı.

  Kampanya ile ilgili konuşan Okul Müdürü Mustafa Özyürek, "Çocuklarımız bununla ilgili belediyenin kampanyasını duyunca biz de bu kampanya'ya dahil olduk. Çocuklarımız ev ev sokak sokak çarşı pazar pil topladılar" dedi.

  Okullara Pil Toplama Makinesi Yerleştirildi

  Kütahya Belediyesi ve İl Milli Eğitim müdürlüğü de benzer bir kampanya başlattı. Okullara pil toplama makineleri yerleştirildi.

  Pil Getirene Hediye

  Makinelere pil atan öğrenciler, her pil için puan alıyor. Biriktirdikleri puanlara göre öğrencilere çeşitli hediyeler veriliyor. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bildiğiniz gib pil, plastik , metal , kağıt ve cam gibi maddeler doğada geri dönüşümleri mümkün olan maddelerdir. doğaya atılan her bitmiş pil toprağa zara vermekte bunun için çevre gönüllüleri bundan kurtulmak için bitmiş pillerin atılmaması işçin biten pilleri getirene hediye kampanyasını başlatmışlardır.
+ Yorum Gönder