+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Pencereden aşağıya sarkan çiçekler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Pencereden aşağıya sarkan çiçekler
  pencereden aşağıya sarkan çiçekler
  sarkiksardunya.jpg

  Balkonlarda, ev bahçelerinde, pencere önlerinde aşağı sarkan çiçekler yetiştirmek her zaman her yerde çok tutulan dış dekorasyon unsurlarından bir güzellik sağlama yoludur. Biraz ince zevk sahibi, biraz dekorasyon meraklısı ve biraz da paralı olan kişilerin yaptıkları uygulamalar herkesi imrendirir.

  Sarkıcı bitkileri saksılarda yüksekte bulundurma teknikleri
  — Yukardan sarkıtılan bir ipe / zincire bağlı olarak istediğiniz yere istediğiniz yüksekliğe koyabilirsiniz. Oturduğunuz veya dolaştığınız yerde başınızın üstünde olmamasına dikkat etseniz iyi olur. Yerini ona göre seçin. Bunun için gerekli araçlar, özel sepetler Koçtaş, Bauhaus vb. yerlerde satılıyor.
  —İki metreden yüksek olmayacak, bir metreden alçak olmayacak şekilde üç kadar saksı bir direğe monte edilebilir.
  — Salonlardaki duvar aplikleri gibi bahçe ve balkon duvarlarına uygun askılıklar yapıp bitkileri takabilirsiniz.
  — Eskiden demir saksılıklar vardı şimdi pek göremiyorum. İki metre kadar uzun olup aşağıdan yukarı doğru azalacak şekilde 10 kadar saksıların oturtulacağı çemberleri olurdu. Alt kısımlar büyük saksılar için, yukarı doğru daha küçük saksılar için.. Bunlar daha çok ev içlerinde salonlarda kullanılırdı.
  — Çeşitli bitkileri aynı saksıda aranjman olarak da düzenleyebilirsiniz. Çok yıllıklarla mevsimlikler birlikte olabilir, sakıncası yok.

  Sarkıcı süs bitkileri sadece yüksek yerler için değil bahçe zemininde de olabilir. O zaman yerde sürünücü ve zemin kaplayıcı olarak hareket ederler.

  Seçimi balkonunuzun / bahçenizin az veya çok güneş almasına göre yapacaksınız. Fazla güneşli balkonlar ve pencere önleri için sakız sardunyası ve petunya en çok kullanılan örneklerden.

  Sadece yeşillik amaçlı olarak ise hedera sarmaşığı ve kurdele çiçeği en dayanıklılarıdır (kurdele çiçeği kışın donmalara dayanamaz).
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  pencerede sarkan çiçeğin evin dekorsoyuna göre konulur benim en çok sevdim çiçeklerden biride sarmaşık çiçeği sarmaşık çiçeği bir çok yere tırmandığı için sabah açılan çiçekleri ve yapraklarındaki yeşillik insanı adete buyuluyo
+ Yorum Gönder


sarkan çiçekler,  pencere onu sarkan cicek,  sardunya çiçek