+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Sürekli çiçek açan bitkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Sürekli çiçek açan bitkiler
  Sürekli çiçek açan bitkiler

  Sürekli çiçek açan bitkiler1.gif
  Bol miktarda çiçek açan birçok çiçek vardır. Çiçek açan birçok salon bitkisi arasında cazibesini yitirmeyen, orman gülü adlı çiçekte bol neme gereksinim duyar. Haftada bir kez ılık suya batırarak sulama yararlıdır.

  Çiçeklenmeden sonra serin bir odada tutulur, az su verilir ancak kök kısmının kurumamasına özen gösterilmelidir. Afrika menekşesinin melezleme ve seleksiyonla birçok farklı rengi elde edilmiştir. Kısa saplar üzerinde salkımlar halinde yalınkat ya da katmerli olabilen çok renkte çiçekleri vardır.


  Nemli bir ortam ister. Doğrudan güneş ışığı almamalıdır. Su isteği gelişme döneminde fazladır. Sulamanın yağmur suyu ya da kireçsiz su ile yapılması çok faydalıdır.

  Verilen suyun oda sıcaklığında olmasına dikkat edilmeli, yapraklara su değdirilmemelidir. Kullanılacak toprak havadar olmalı, bitkinin sürekli çiçeklenebilmesi için köklerin tamamen saksıyı doldurması beklenmeli sıkça saksı değitirme yapılmalıdır
 2. Fatma
  Administrator

  Mevsimlik çiçekler bütün yaz bahçelerimize ve gönlümüze güzelik verir. Balkonunuzda doğal bir ortam yaratmak istiyorsanız rengarenk açan ve yeşil yapraklı çiçekleri belirli bir kombinasyonda düzenlemelisiniz.
+ Yorum Gönder


sürekli çicek açan bitkiler,  devamlı çiçek açan çiçekler