+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Kasım ayında yetişen çiçek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kasım ayında yetişen çiçek
  Kasım ayında yetişen çiçek

  Kış Çiçekleri: Dağ menekşesi, çuha çiçeği, süs lahanası, kasımpatı, şebboy, açelya, Atatürk çiçeği, sıklamen, nergis, krizantem, kasımpatı, yılbaşı çiçeği, kardelen

  Eğer bahçeli bir eviniz varsa ya da saksıda çiçek yetiştirmeye meraklıysanız işte size bu konuda oldukça işinize yarayacak birkaç bilgi:

  Kışın bahçeler ayrı bir ilgi ister. Havalar soğuduğu zaman doğal olarak toprak da soğuyor. İşte bu yüzden kış aylarında soğuğa karşı hassas bitkilerin diplerini doldurmanız gerekir.

  kis cicegi.jpg

  Kasım ayından sonra çıplak köklü bitkiler dikilebilir. Aynı zamanlarda kışlık ve mevsimlik fideler de dikilebilir. Kışın yağan kar ve yağmurun toprakta fazla kalmaması için drenaj kontrolünü mutlaka yapmalısınız. Özellikle çok soğuk bir bölgede yaşıyorsanız sulama sistemlerindeki suyu boşaltmalı ve dondan zarar görmemesi için vanalarınızı da korumalısınız. Çim alanlarının üstüne 1 santimlik torf serilmesi tavsiye edilmektedir.

  Menekşe ve kasımpatı
  Sonbahar biterken Kasım ayında dikilmesi uygun olan çiçekler şunlardır: menekşe süs lahanası çuha siklamen ve kasımpatı. Bu çiçekler soğukta yaşayabilirler, o yüzden bahçe ortamında da ekstra bir bakım yapmak zorunda değilsiniz. Doğal yollarla gerektiği kadar sulanırlar ve bu yeterlidir. Evin içinde ise istediğiniz tüm bitkileri kışın kolaylıkla ekip yetiştirebilirsiniz. Kışın, evler bitkiler için adeta birer sera demek
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Sonbahar mevsiminde yetişen çiçeklerde bulunmaktadır. Sonbaharda çiçek açan bitkiler arasında akasya, kasımpatı, bazı menekşeler bulunmaktadır. Kardelen ve yılbaşı çiçekleri de kasım ayında çiçek veren bitkilerdir. Kış mevsiminde de bitkilerinin çiçek vermesini isteyenler kış mevsiminde bitkilerine ayrı bir özen göstermeli ve soğuktan korumalıdırlar.
+ Yorum Gönder


en güzel kışlık çiçekleri,  kış çicegi dagda