+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Çiçek ve Güller Forumunda Sonbaharda yetişen çiçekler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Sonbaharda yetişen çiçekler
  Sonbaharda yetişen çiçekler

  Bebek nefesi

  bebek nefesi.jpg

  Bir cins uzun saplı, hafif kokulu pembe ve beyaz çiçekleri olan bitki. Yaklaşık 45 cm boylanan bitki, saksıda da yetiştirilebilir. Bebek Nefesini daha çarpıcı bir peyzaj bitkisi yapmak için, eğimli toprağa ya da aşağı doğru sarkabileceği duvar kenarlarına ekmenizi öneririz. Bakımı da çok zor değil bu çiçeğin; açıklık, havadar ve güneş görebileceği aydınlık alanları tercih eder, her türlü toprakta yetişir.

  Medine çiçeği  Sonbahar çiçeklerinden olan Medine çiçeği; çiçeklerin şekli düğmeye benzediği için ‘hanım düğmesi’ olarak da adlandırılır. Parlak, mor çiçekli bu çiçek 25-35 cm. kadar boylanır. Bundan başka beyaz, pembe ve portakal renginde çiçekli çeşitleri de vardır. Hafif güneşli, gübreli ve kumsal topraklı yerlerden hoşlanır.

  Diğer sonbahar çiçekleri

  Akasya, Alyum, Zambak grubu (Alstromeria), Amaranthus (solmayan çiçekler; medine çiçeği vs), Laleler grubu, Bebek nefesi, Bittersweet (Yaban Yasemini), Karanfil, Krizantem, Horozibiği, Cosmos çiçeği, Deve dikeni, Frezya, Gerbera, Glayöl – Kılıç çiçeği, İris, Ardıç, Kangaroo paw, Kalancheo çiçeği, Orkide.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Sonbaharda çiçek veren pek çok bitki bulunmaktadır. Güz gülleri ve daha pek çok bitkinin çiçek açma zamanı sonbahardır. Sonbaharda çiçek açan bitkiler arasında kasımpatı, akasya ve daha pek çok bitki bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder