+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Ciddi Konular Seviyeli Forum Forumunda Ölçü Birimleri, Temel Ölçü Birimleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Ölçü Birimleri, Temel Ölçü Birimleri nelerdir
  Ölçü Birimleri hakkında bilgi

  Günümüzde kabul edilmiş olan ölçü sistemi metrik ölçü sistemidir. Fakat bunun yanı sıra yaygın biçimde kullanılan diger bir ölçü sistemide ingiliz ölçü sistemidir.
  Uzunluk: Metrik sistemde uzunluk birimi metredir. İngiliz ölçü biriminde parmak ( inç ) birimidir.
  Kütle : Metrik sistemde kütle birimi gramdır. İngiliz ölçü biriminde onş tur.
  Hacim : Metrik sistemde hacim birimi litredir. İngiliz ölçü biriminde golondur.
  Kuvvet : Metrik sistemde kuvvet birimi newtondur. İngiliz ölçü biriminde pound tur.
  Sıcaklık : Metrik sitemde sıcaklık birimi santigrad ( °C ) dır. İngiliz ölçü biriminde Fahrenheit ( °F ) dır.
 2. Zühre
  Devamlı Üye

  Uzunluk Ölçü Birimleri

  Uluslararası Ölçüm Sisteminin uzunluk birimi metre'dir ve kısaca "m" ile gösterilir. Günümüzde "1 metre", ışığın boşlukta 1/299,792,458 saniyede aldığı yol olarak tanımlanmıştır. Bu çağdaş tanım günümüzde dünyanın çeşitli laboratuarlarında yapılabilen hassas ölçümlerin birbirleriyle karşılaştırılabilmesi amacıyla kabul edilmiştir.

 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Kuvvet birimi nedir

  Kuvvet birimi Newton'dur. Kısaca n olarak gösterilmektedir. Terim, fizik bilimine yaptığı katkılar nedeni ile İngiliz bilim adamı Isaac Newton'un adı ile anılırkuvvet birimi
  Kütlesi 1 kg olan bir cismin hızını, saniyede 1 m/s arttırmak için o cisme uygulanması gereken kuvvet miktarı olarak tanımlanır.

+ Yorum Gönder


temel ölçü birimleri nelerdir,  temel ölçü birimleri,  uzunluk ölçüsü temel birimi nedir,  ölçü birimleri nelerdir,  ölçü birimi nedir,  temel birimler nedir