+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Ciddi Konular Seviyeli Forum Forumunda Kışlık lastik kullanmak kış aylarında zorunlu mudur? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Eğitimci
  Yeni Üye

  Kışlık lastik kullanmak kış aylarında zorunlu mudur?
  Kışlık lastik kullanmak kış aylarında zorunlu mudur? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kışlık lastik kullanmak kış aylarında zorunlu mudur

  Kışlık lastik kullanmak kış.jpg

  Birçok kişi kışın kar lastiği kullanmıyor. Ulaştırma Bakanlığı yeni bir karar aldı. Artık Kar Lastiği Takmak Zorunlu oluyor. Özellikle yük, eşya taşıyan araçlardan başlamak üzere 2012-2013ten itibaren kar lastiği mecbur hale getirilecek.

  Hava sıcaklığı 7 derecenin altına indiğinde kış lastiğinin kullanılması zorunlu. Sürücüler tehlikenin farkında ama hala kar lastiği takmıyor. Uygulama bu kış başlıyor.Kar lastiği zorunluluğu şimdilik yük taşıyan kamyonlar için geçerli sadece ama seneye trafikteki tüm araçları kapsayacak.

  Karayollarındaki kazaların çoğu kamyon ya da tır kaynaklı. Bu yıl kar lastiği olmadan yola çıkanlara önce para cezası kesilecek. Ceza miktarı kış başlamadan netleşecek.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kişlik lastiklerin kullanilmasi zorunl olan bir şeydir. çünkü kişin soğuk ve yağişli olan yerlerde yerler çok tehlikeli ve kaygan olmaktadir. Bu yüzden her hangi bir kazaya sebep olmadan , yapmaniz gereken kiş lastiği takarak önlem almaktir.
+ Yorum Gönder