+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Ciddi Konular Seviyeli Forum Forumunda Düğümler ve Düğüm Çeşitleri Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Düğümler ve Düğüm Çeşitleri Hakkında
  Düğümler İle İlgili Bilgi


  Herkes ayakkabılarını bağlamak, boyunbağım takmak veya bir paket yapmak için bile olsa, tek veya çift düğüm atmasını bilir. Gerçekte, çeşitli uğraşlarda sık sık kullanılan, karmaşık, pek çok düğüm biçimi vardır: gemici düğümü, balıkçı düğümü, cerrah düğümü, dokumacı düğümü v.b.


  Düğümler.jpg.


  Her çeşit toplumda düğümler hayvanları kazığa bağlamak, çadır kurmak, demet yapmak gibi işlerde, ayrı biçimlerde atılır ve çok değişik amaçlarla kullanılır. İnkaların quipuları, bir düğümün kendine özgü kullanma biçimine iyi bir örnektir: quipu renk renk iplerden oluşur. Düğümler ve sayı saymak veya önemli olayları belirtmek üzere ayrı ayrı biçimlerde ve sırayla düğüm atılarak kullanılır.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Düğüm iplerle veya halat benzeri şeyler ile yapılmaktadır. Günlük hayatta bir çok yerde düğümü kullanmışızdır. Düğüm atarak yaptığımız işin açılmamasını sağlarız. Her yerde bu düğümler sürekli değişmektedir çünkü; herkesin attığı düğüm aynı değildir.
+ Yorum Gönder