+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Ciddi Konular Seviyeli Forum Forumunda Konuşan Bebek hikaye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Konuşan Bebek hikaye
  Konuşan Bebek hikayesi


  Genç kadın, bebeğin güzelliği karşısında büyülenmiş gibiydi. Kıvırcık sarı saçları, iri mavi gözleri, kalkık bir burun ve küçük kırmızı dudaklarıyla bir kartpostalı andıran bebek, kadının şimdiye kadar gördüğü en canayakın kız çocuğuydu. Onun ipek yanaklarını daya doya öpmek ve Cennet kokusunu içine çekmek için eğildiğinde:

  - 'Dokunma bana' diye bir ses duydu. 'Beni okşamaya hakkın yok senin.'

  Kadın korkuyla irkilip etrafına bakındı. Bebekle kendisinden başka içerde kimse yoktu. Aynı sesi tekrar duyduğunda bebeğe döndü. Aman Allahım!.. Yeni doğmuş gibi görünmesine rağmen konuşan oydu.

  - 'Bana yaklaşmanı istemiyorum' diye devam etti. 'Hemen uzaklaş benden.' Kadın, biraz olsun kendini toplayarak:

  - 'Çocuklarımız hep erkek oluyor' dedi. 'Onlar da güzel ama kız çocukları başka. Bu yüzden seni öpmek istedim.'
  - 'Beni öpemezsin' diye ağlamaya başladı bebek. 'Benim de seni öpemeyeceğim gibi.'
  - 'Neden?' diye sordu kadın. 'Neden öpemezsin ki?' Bebek, hıçkırıklara boğulurken:
  - 'Bunun sebebini bilmen gerekir' dedi. 'Düşünürsen mutlaka bulacaksın.'

  Kadın, neler olup bittiğini hatırlamak üzereyken kendine geldi. Özel bir hastanenin en lüks odasında yatıyor ve narkozun tesirinden midesi bulanıyordu. Aile dostları olan tanınmış doktor, odayı dolduran çiçeklerden bir tanesini vazodan çıkartıp kadına uzatırken:

  - 'Geçmiş olsun hanımefendi' dedi. 'Başarılı bir kürtajdı doğrusu. Ha..! Sahî, 'kız'mış aldırdığınız.
 2. ılgın
  Yeni Üye

  ,,,,,BEBEK,,,,,hayatın anlamı olsa gerek öylesine güzel ve masumki savunmasızdır o melektir candır her sarılmamda yavrularıma dua ederim ALLAHIMA evlat isteyen her kuluna nasip et diye bebek o nasıl bişeydirki insanın bütün yorgunlunu sinirini bir bakışyla alıverir melegim bebegim iyiki varsın
 3. Mine
  Devamlı Üye
  ASHAB-I UHDUD

  KUNDAKTA KONUŞAN BEBEKLER
  2
  Hz.Ebu Hureyre (Radıyallahu Anh) anlatıyor:
  "Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki: "Üç kişi dışında hiç kimse beşikte iken konuşmamıştır.

  Bunlar:
  Hz.İsa, İbnu Meryem (Aleyhisselam), Cüreyc'in arkadaşı.

  Cüreyc, kendini ibadete vermiş abid bir kuldu. Bir manastıra çekilmiş orada ibadetle meşguldü. Derken bir gün annesi yanına geldi, o namaz kılıyordu.

  "Ey Cüreyc! (Yanıma gel, seninle konuşacağım! Ben annenim)" diye seslendi. Cüreyc: "Allahım! Annem ve namazım (hangisini tercih edeyim?)" diye düşündü. Namazına devama karar verdi.

  Annesi çağırmasını (her defasında üç kere olmak üzere) üç gün tekrarladı. (Cevap alamayınca) üçüncü çağırmasının sonunda:

  "Allah'ım, kötü kadınların yüzünü göstermedikçe canını alma!" diye bedduada bulundu. Beni İsrail, aralarında Cüreyc ve O’nun ibadetini konuşuyorlardı. O diyarda güzelliğiyle herkesin dilinde olan zaniye bir kadın vardı.

  "Dilerseniz ben O’nu fitneye atarım" dedi. Gidip Cüreyc'e sataştı. Ancak Cüreyc ona iltifat etmedi.

  Kadın bir çobana gitti. Bu çoban Cüreyc'in manastırının dibinde barınak bulmuş birisiydi. Kadın onunla zina yaptı ve hamile kaldı. Çocuğu doğurunca:

  "Bu çocuk Cüreyc'ten" dedi. Halk (öfkeyle) gelip Cüreyc'i manastırından çıkarıp manastırı yıktılar, (hakaretler ettiler), kendisini de dövmeye başladılar, (linç edeceklerdi).Cüreyc onlara:
  "Derdiniz ne? diye sordu.
  "Şu ****** ile zina yaptın ve senden bir çocuk doğurdu" dediler. Cüreyc:
  "Bırakın beni namazımı kılayım!" dedi. Bıraktılar ve namazını kıldı. Namazı bitince çocuğun yanına gitti, karnına karnına dürttü ve:

  "Ey çocuk! Baban kim?" diye sordu. Çocuk: "Falanca çoban!" dedi.Bunun üzerine halk Cüreyc'e gelip O’nu öpüp okşadı ve: "Senin manastırını altından yapacağız!" dedi. Cüreyc ise:

  "Hayır! Eskiden olduğu gibi kerpiçten yapın!" dedi. Onlar da yaptılar.
  (Buhari, Enbiya 50 Amel fı's-Sal Müslim Birr7,8,(2550).)

 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bebekler kız çocuklarını vaz geçilmezi olan oyuncaklardır. bu oyuncak bebeklerde pek çok oyuncak gibi teknolojinin ilerlemesi ile çok daha gelişmiş olan bir hal almışlardır. eskide sadece bezden olan bebekler arttık konuşuyor şarkılar söylüyor hatta bzı bebekler yemek bile yiyor.

+ Yorum Gönder


konuşan bebek hikayesi,  konuşan bebek özeti,  konusan bebek hikayesi,  Konu,  konusan bebek ile ilgili hikaye