+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Suna Dumankaya sivilce tedavisi ve sivilce maskeleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Serap Yaman
  Timin Cadısı

  Suna Dumankaya sivilce tedavisi ve sivilce maskeleri
  Suna Dumankaya sivilce maskesi

  Arkadaşlar suna Dumankaya sivilce maskesi hakkında bana bir kaç tane bilgi verir misiniz?

  Bitkisel sivilce tedavisi. Sivilceler nasıl geçer? Sivilcelerden kurtulmak için Suna Dumankaya sivilce maskesi terifleri.. Hemen her yaşta sorun olabilen sivilcelerden kurtulmak için doğal yollara başvurabiliriz. Sivilcelerden kurtulmak için aşağıdaki farklı sivilce maskelerinden herhangi birini kullanabilirsiniz.


  * 6 tane aspirin ezilip 100 gram alkolle karıştırılır ve 3 gün süresince, kapalı kavanozda, bekletilir. Daha sonra bu sivilce maskesiyle cilt her gün silinir.

  * Bir miktar meşe kökü, kokulu yonca ve sarısabır otu 1 litre kadar suyun içinde kaynatılıp süzülür. Hazırlanan bu karışımla sivilceli ciltler düzenli olarak silinir.

  * Bir tutam biberiye otu ve bir tutam adaçayı kaynatılan suyun içine atılır ve kaynatılmış ve altı söndürülmüş suda 15-20 dakika kadar demlenmesi beklenir. Demlenen karışım temiz bir kabın içine süzüldükten sonra içerisine 1 fincan saf alkol ilave edilip karıştırılır. Daha sonra bu sivilce maskesi bir pamuk yardımıyla sivilceli bölgelere kompres yapılır.

  *1 tutam reyhan otu toz haline getirilip limon suyuyula boza kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Yaralar ve sivilceler dezenfekte edildikten sonra bu karışım sürülür. Suna Dumankaya bu maskenin oldukça etkili olduğunu belirtmiştir.

  * Sivilceli ciltler için bir diğer çözüm ise taze ceviz kabuklarıdır. Taze cevizin yeşil kabukları sıkılıp suyu çıkarılır ve bu ceviz kabuğu suyundan sivilceler üzerine kompres yapılır.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Aslında hangi tedaviyi görürsek görelim bir türlü sivilcelerden kurtulamıyoruz. O yüzden en mantıklıca yapacağımız şey sivilceler için stres yapmamak ve onlara hiç dokunmamaktır. Böylelikle sivilceler azalır ve bir daha çıkmaz.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Sivilce sorunu her yaşta görülen ama en çok ergelikte yoğun şekilde ortaya çıkan bir sorundur. sivilceler için bilmediğimiz maskeler ve tedavi yöntemleri kullanmak yerine bir cildiye uzmanına danışmak daha doğru olacaktır.
+ Yorum Gönder