+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Kılcal Damar Problemi Nasıl Çözülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kılcal Damar Problemi Nasıl Çözülür
  Kılcal Damar Problemi Nasıl Çözülür?


  Sivilcelerin tabanında o bölgeyi tamir etmeye çalışırken ya da sivilcenin tepesinde bir çıkış kapısı açmadan yapılan kontrolsüz sıkma işlemi sonrasında kılcal damar çatlaması olur. Bunun çok ince olanları mikro iğneleme sistemi (roller) ile yapılan cilt yenile işlemi ile yok olabilir.

  Giderilemeyenler kılcal damar tedavisi yapan kliniklerde lazerle birkaç seansta giderilir. Yüzü kızarmaya meyilli kişilerin çok sıcak su ile banyo yapmaları rozacea denen kılcal damar ağlarına, sonrasında ise bu bölgelerden sürekli sivilce çıkmasına neden olabilir.

  Bu kişilerin her akşamki ılık su ile yapılan cilt temizliğinizden sonra madensuyundan yapacakları buz kalıplarını günde 1 kez yüzlerinde gezdirmeleri kılcal damarları küçültür. Fakat bu işlemi abartmamak ve cildi çok fazla dondurmamak gerekir. İşlemin doru ve kakarında yapılması önemlidir.

  Sadece serinlik vermesi yeterlidir.
 2. Emine
  Devamlı Üye

  İlk önce şunu söyleyelim kesinlikle yüzünüzde ki sivilceleri sıkmayın bu yüzdeki kılcal damarların zarar görmesine zemin hazırlar. Bazı insanlar da son derece hassas bir cilt yapısına sahiptir. Özellikle yüzleri çok kızaranlar bunlar yüzlerine daha doğrusu vücutlarına fazla sıcak su değdirmesinler. Tedavisi ise lazer yöntemi ile gerçekleşir.
+ Yorum Gönder