+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Fazla Kahve İçmenin Cilde Zararları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Fazla Kahve İçmenin Cilde Zararları
  Fazla Kahve İçmenin Cilde Zararları nelerdir?

  Arkadaşlar lütfen bugün bizlere fazla kahve içmenin cilde zararları ile ilgili bilgi verir misiniz?

  Kahvenin cilde yararları harici olarak cilt üzerinde direk olarak kullanıldığında geçerli. Gün içinde fazla kahve içmek ise kalp hastalıklarından kaygıya ve strese kadar pek çok sağlık problemine neden olabiliyor.

  Tanin: Kahve ve çayda bulunan tanin hücre gözeneklerini bloklayarak besinlerin vücut tarafından işlenmesini engelliyor. Ayrıca tanin vücutta bulunan suyu azaltarak cildinizin zamanla sert ve kırılgan hale gelmesine neden olabilir.

  Karaciğer Lekeleri: Genellikle yaşlılarda ortaya çıkan ve cilt üzerinde kahverengi lekeler olarak görülen karaciğer lekeleri aşırı kahve tüketenlerde daha erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Karaciğerde toksin birikmesine yol açan kahve organın kanı temizlemesini engelleyerek lekelere neden olabilir.

  Dehidrasyon: Etkili bir idrar söktürücü olan kahve fazla tüketilirse idrar yoluyla vücuttan atılan sıvı miktarı gerekenden çok olabilir. Bunun sonucu olarak cilt kurur, elastikiyetini kaybeder ve kırışıklıklar gibi yaşlılığın etkileri daha erken görünmeye
  başlayabilir.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Bildiğiniz gibi kafeinli içecekler vücudumuza ki ciddi zararlar veriyor.Damarlar da yaptığı değişiklikten dolayı gözde madde birikimine neden oluyor.Bu da gözün süzgecini tıkayarak glokoma sebep oluyor.Glokom göz tansiyonu hastalığıdır.Doktorlar glokomu olan hastalar için saat başına bir bardak su önerirken kahvenin glokomu daha fazla tetiklemektedir.
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Kahve cilde iyi geliyor bunun bazıları şunlardır Cilt Kızarıklıklarına Karşı Kahve: Çeşitli cilt hastalıkları ve alerji nedeniyle oluşan cilt kızarıklıklarını hafifletmek için kahve kullanılabileceği Seul Ulusal Üniversitesi’nde 1981 yılında yapılan bir araştırmanın sonucu olarak açıklanmış. Aynı aspirin gibi iltihap önleyici özelliği bulunan kafein günümüz de iltihaplara karşı üretilen merhemler içerisinde yer alıyor.

  Göz Altı Morlukları: Gözaltı morlukları genellikle genetik özelliklerin bir sonucu olarak ortaya çıkmakla birlikte stres, uykusuzluk, kötü beslenme gibi faktörler morluk oluşumunu arttırmaktadır. Kahve bu morlukların tamamen ortadan kalkmasını sağlamaz ancak görünümlerini azaltır ve şişliği alır. Bunun için hazır kahveyi iyice ezerek toz haline getirip bir kaç damla su ekleyerek göz altlarınıza sürerek 5 dakika bekletebilirsiniz. Diğer bir seçeneğiniz ise ıslak ve ılık çay poşetlerini göz altına yerleştirerek 5 dakika bekletmek
  Selülite Karşı Kahve: Sao Paulo Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada araştırmacılar kafeinin selülit görünümünü azaltmada etkili olduğunu araştırma sonuçlarında belirtmişler. Kafein içeren bakım kremleri ile selülit görünümünün %17’ye kadar azaltılabildiğini belirtilen araştırmaya katılanların %70’inde olumlu etkiler görülmüş. Bu etkiyi yakalamak için kafein içeren selülit kremlerini kullanabilir ya da hazır kahve kullanarak selülit bulunan bölgeye düzenli olarak kese yapabilirsiniz.
+ Yorum Gönder


kahvenin cilde zararları