+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Hamilelikte Kurdeşen Nedenleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Hamilelikte Kurdeşen Nedenleri
  Gebelikte Kurdeşen Tedavisi Nedir

  Arkadaşlar sizce gebelikte kurdeşen tedavisi nedir açıklar mısınız?

  Gebelik kurdeşeni ne anne ne de bebek için tehlike arzeder. Ancak, kurdeşen genital bölgelerde ortaya çıkarsa
  , o zaman bir jinekoloğa danışılması önerilir. Aşağıda, gebelikte ortaya çıkan kurdeşenin iyileştirilmesinde başvurulacak bazı yöntemler belirtilmiştir. Gebelikte genel hijyen kurallarına dikkat edilmesi, bu dönemde kurdeşeni önleyebilir. Daha önce söz edildiği gibi, gebelikte görülen kurdeşenler zararsızdır ve çok az gebe kadında görülür. Bununla birlikte aşırı kaşıntı hissi anneyi rahatsız edebilir. Bu tür durumlarda, kaşıntıyı azaltmak için aşağıdaki yollara başvurabilirsiniz.
  Anti-histaminik ilaçlar: Döküntüye histaminin yol açtığı durumlarda, anti histaminik ilaçlar kullanılabilir. Bu ilaçlar vücuttaki histamin düzeylerini kontrol eder, döküntüyü azaltır ve annenin rahatlamasını sağlar.
  Kaşıntı giderici kremler: Jinekoloğunuz, döküntüye bağlı kaşıntınızı giderecek merhemler de reçetelendirebilir. Kaşınma giderici kremler tahriş hissini azaltırken cilde serinlik verir. Kaşınma hissini de büyük ölçüde giderirler.
  Nemlendirici kremler ya da Calamine: Pek çok durumda, derideki kuruluk da, aşırı bir kaşıntıya yol açabilir. Cilde su veren nemlendirici kremler veya losyonlar cildin kurumasını önleyebilir. Calamine içeren losyonların serinletici özelliği iyi bilinmektedir. Etkilenen bölgeye losyonu sürmek, gebelikte kurdeşenin önlenmesine yardımcı olabilir.
  Soğuk kompres: Soğuk kompres (uygulama) gebelikte kurdeşenle savaşın en iyi yoludur ve ayrıca bilinen en güvenli yöntemlerden birisidir. Evde soğuk kompres uygulaması çok kolaydır. Soğuk kompres için bir peçete ve bir kase soğuk suya ihtiyacınız vardır. Peçeteyi kaseye sokun ve suyu sıkın, şimdi de peçeteyi etkilenen bölgeye koyun. Döküntüde rahatlama ve serinlik hissi yaratarak, kaşıntıyı azaltır. Bunun dışında soğuk suyla banyo da kurdeşen döküntülerine karşı rahatlama sağlayabilir.
  Ayrıca, kurdeşen döküntülerini kaşımaktan kaçınmak gerekir. Çünkü bunlar gebelikte döküntüyü arttırır. Son olarak, doktorunuzun önerdiği şekilde bir beslenme ve egzersiz sistemi uygulamaya özen gösterin.
 2. ismail eski
  Devamlı Üye

  gebelikte kurdeşen zararsız diye kişi doktora gitmemezlik etmemeli ve en ufak bi şekilde müdahale etmemeli bunun yerine tedavi için hastaneye gitmek ene iyisi olacaktır
+ Yorum Gönder


hamilelikte kurdeşen,  hamilelikte kurdeşen hastalığı,  gebelikte kurdeşen,  hamilelikte kurdeşen tedavisi,  hamilelikte kurdesen,  hamilelik kurdeşeni