+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Suyun Vücuda Faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Suyun Vücuda Faydaları
  Suyun vücuda faydaları nelerdir

  Arkadaşlar suyun vücuda faydaları hakkında bilgi verir misiniz?

 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Suyun Vücuda Faydaları hakkında bilgi

  Yediğimiz yiyeceklerde bulunan besin öğelerinin sindirimi , emilimi, taşınması ve metabolizma hareketlerinin sürekliliği için gereklidir.


  Suyun vücuda faydaları.jpg


  Metabolizmanın hareketi sonucu oluşan , artık, zararlı olan maddelerin , böbrekler yoluyla dışarı atılmasını sağlar.Yeterince su içilmediği zaman,bazı mineraller, böbreklerde çökerek, böbrek taşlarına neden olabilirler.
  Vücudumuzun ısısının denetimi , eklemlerimizin kayganlığı vücuttaki su sayesinde olur.
  Su, konstipasyonu (kabızlığı) önler. Vücuda çok az su alınırsa, ihtiyacını barsaklardan su çekerek karşılamaya çalışır ve konstipasyon (kabızlık) oluşur. Eğer kişi yeterince su içerse,barsak fonksiyonları normale dönecektir.
  Tüm metabolik faaliyetler su içinde gerçekleşmektedir. Yeterince su içtiğimiz zaman metabolizmamız daha düzenli çalışacaktır.
  Su doğal iştah kesicidir, aç karnına su içerseniz, açlıktan dolayı oluşan mide kasılmaları azalır, daha az yemek yersiniz. Su açlık hissinizi de azaltır.
  Yeterince alınan su, uygun kas hareketlerini sağlar, kurumayı ve kilo kaybından sonra oluşan deri sarkmasını ve krampları önler.
  Hücrelerin susuz kalmasını önleyerek, cildin sağlıklı ve esnek olmasını sağlar.
  Su, zayıflama sırasında oluşturulan enerji açığı sayesinde, yağların yanması sonucu oluşan artık ürünlerin atılmasını sağlar.

 3. Fatma
  Administrator
  Su insan hayattın da olmazsa olması, boşuna su hayattır dememişler. Özelikle vücudun nem dengesini dengeler. Yani su vücudun doğal nemlendiricisidir.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Su vücuda büyük yarar sağlamaktadır. Özellikle su tüketimi cilt üzerinde çok etkilidir. Su tüketimi kırışıklığı önler cilde canlılık verir. Cilt dışında böbreklere de yararlı olan su insan vücudu temizler ve böbreklerde oluşabilecek taş ve kumu önlemektedir.

+ Yorum Gönder