+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Cilt Çatlakları Hastalığı Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cilt Çatlakları Hastalığı Nedir
  Cilt Çatlakları Hastalığı Nedir kısaca

  Arkadaşlar cilt çatlakları hastalığı nedir bana kısaca açıklar mısınız? 2. Diyar
  Yeni Üye

  Cilt Çatlakları Hastalığı Hakkında Bilgi

  CİLT ÇATLAKLARI NEDİR ? Normal bir ciltte %80 kollajen, %4 elastinden oluşan gözenekli bir ağ yapısı mevcuttur. Elastin cildin esnekliğini ve gerginliğini sağlayan bir proteindir.


  Cilt Çatlakları.jpg

  Ciltte balık ağına benzer bir yapı oluşturur. İşte bu elastin lifleri hasar gördüğünde skar (yara izi) görünümlü cilt çatlakları oluşur.
  CİLT ÇATLAKLARI NEDEN OLUŞUR ?Cilt çatlaklarının gerçek nedeni hormonlardır. Örneğin ; kilo alındığında vücuttaki hormonlarda değişim gösterir. Bu değişen hormon miktarları elastine zarar vererek çatlaklara yol açabilir. Yani genel olarak zannedildiği gibi cildin gerilmesi çatlaklara sebep olmamaktadır. Aynı mekanizma hamilelik döneminde de geçerlidir.
  CİLT ÇATLAKLARININ TEDAVİSİ : Bugüne kadar çatlakların tedavisinde çok fazla bir yol alınamamıştır. Bizim geliştirdiğimiz dE-strİa yöntemiyle çok büyük ölçüde çatlaklarınızdan kurtulabiliyorsunuz.dE-strİa yöntemiyle kırmızı renkli ve yeni çatlaklar daha kısa sürede (en fazla 2 haftada) beyaz ve eski çatlaklar ise (en fazla 4-6 haftada) (çatlak eski ise süre uzuyor) çok büyük ölçüde tedavi edilmektedir.
  dE-strİA YÖNTEMİ NEDİR? Bizim geliştirmiş olduğumuz bu yöntem içinde ozon tedavisi, PRP, micro rooler, özel kremler bulunan uygulamalar toplamıdır. Her hasta için çatlağın nedeni, süresi, hormonal değerlerine göre yukarıda saydığımız yöntemlerden özel bir protokol uygulamaktayız. Örneğin ; bir hastada ozon daha çok uygulanırken, bir başkasında özel kremimiz ağırlıklı olabilmektedir.
  dE-strİa YÖNTEMİ AĞRILI MIDIR ?dE-strİa yöntemindeki uygulamaların hiç biri hastayı çok rahatsız etmez. Bazı uygulamalarda çok az acı, gerginlik, yanma gibi yakınmalar olabilmektedir.
  dE-strİa YÖNTEMİ KAÇ SEANS UYGULANIR ? Hastanın çatlak olan bölgesinin büyüklüğüne, çatlağın eski veya yeni olmasına göre yani her hastaya farklı sayıda seanslar uygulanır. Ortalama tedavi süresi 2 haftadır.
  dE-strİa YÖNTEMİ İLE ÇATLAK TEDAVİSİ FİYATLARI PAHALI MIDIR ?dE-strİa yöntemi ile çatlak tedavisi fiyatları; çatlak bölgesinin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte cerrahi bir uygulama içermemesi, ağrısız konforlu bir tedavi olması, sonuçların yüz güldürücü olduğu göz önüne alındığında ekonomik sayılabilir.
 3. Fatma
  Administrator
  Cilt çatlakları genelikle hamilelikte ve kilo alıp vermelerde meydana geliyor. Ve çatlakların geçmesi çok zor. Düzenli beslenerek ve aşırı kilo almamaya özen gösterin. Böylece çatlak oluşmasını önlersiniz.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Cilt çatlakları aşırı kilo alıp verme sonucu oluşur. Bir çok kadın gebelik sırasında cilt çatlakları sorunu yaşar ve ne yazık ki bir ilaç tedavisi yoktur. Çatlak oluşumunu önlemek için vücudunuza nemlendirici kullanabilirsiniz.

+ Yorum Gönder