+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Tavuk Derisi Cilt Hastalığı Tedavisi Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tavuk Derisi Cilt Hastalığı Tedavisi Nedir
  Tavuk derisi cilt hastalığı tedavisi nedir kısaca

  Arkadaşlar tavuk derisi cilt derisi hastalığı tedavisi hakkında bana bir kaç bilgi verir misiniz?
 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Tavuk Derisi Cilt Hastalığı Tedavisi Hakkında Bilgi

  ''TAVUK DERİSİ'' adıyla bilinen bizim ''KERATOSİS PİLARİS'' dediğimiz hastalıktan söz ediyoruz.Genetik orijinlidir ve nedeni tam olarak bilinmemektedir.Çeşitleri vardır.Kıl kanalındaki ölü hücelerin atılımında bir bozukluk vardır. Ölü hücreler teker teker atılacakları yerde birbirine yapışık olarak atılırlar . Buda kıl ağızlarının genişlemesine ve belirgin hale gelmesine neden olur. Sıklıkla derinin altında kıvrılmış olan kıl görülür.
  Keratosis pilarisin tedavisi edilmesi genellikle kozmetik nedenle istenir. Deriye sürülen nemlendiriciler kuruluğu giderir, fakat bu durumu tamamıyla ortadan kaldırmaz.
  Tavuk Derisi Cilt Hastalığı.jpg
  Hafif peeling (cildi soyan) yapan kremler, kapalı olan kıl kanalını açarak etkili olur. Hastalar uygulanan tedavilere farklı cevap verir.Tedavide üreli nemlendiriciler(ÜREDERM LİPO)gibi laktik asit ve retinoidler gibi peeling yapan ajanlar kullanılabilir. Fakat bu tedavilerin etkisi geçicidir, bu nedenle tedavi düzenli olarak uygulanmalıdır.

 3. Fatma
  Administrator
  Tehlikeli olmayan bir hastalıktır. Kimi umursamaz kimide çeşitli ilaç ve kremler kullanır. Kremler uzun süre kullanıldığında işe yarar.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Tavuk derisi hastalığı genellikle deri dışına çıkacak kılların deri içinde kıvrılması sonucu olaşan gözeneklerin içinde kılın kalması sonucu belirginleşmesi sonucu olaşan korkulacak bir durum yaratmayan bir rahatsızlıktır. Nemlendirici kullanılarak veya banyoda kese kullanarak bile tedavi edilmesi mümkündür.

+ Yorum Gönder


tavuk derisi hastalığı maranki,  tavuk derisi hastalığı,  tavuk derisi hastalığı neden olur,  ibrahim saraçoğlu tavuk derisi hastalığı,  tavuk derisi hastalığı tedavisi,  tavuk derisi cilt hastalığı tedavisi