+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Vücutta Yanması En Tehlikeli Olan Bölgeler Hangileridir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Vücutta Yanması En Tehlikeli Olan Bölgeler Hangileridir
  Vücutta yanması en tehlikeli olan bölgeler hangileridir kısaca

  Arkadaşlar lütfen bana vücutta yanması en tehlikeli olan bölgeler hangileridir açıklar mısınız?
 2. Diyar
  Yeni Üye

  Vücutta Yanması En Tehlikeli Olan Bölgeler

  Uzmanların özel bölge yanıkları diye tanımladıkları bölgeler vardır. Bu bölgeler kişiler için hayati fonksiyon yaşayan, olmazsa olmaz denilen organları kapsar. Bunların başında eller gelir.
  Hemen hemen herkes elleri sayesinde ekmeğini kazanır ve hemen hemen tüm işlerini elle yapar. Bunun yanı sıra yüz yanıkları da kişi için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Karşı tarafla iletişimimiz sınırlanabilir ve bu durum kişide çok büyük psikolojik travmalara yol açar. Genital bölge yanıkları da kişiyi çok fazla etkilemekte ve kişinin ölümüne sebep olacak bir takım sonuçlar doğurmaktadır.


  Vücutta Yanması En Tehlikeli Olan Bölgeler.jpg
 3. Fatma
  Administrator
  Aslında bütün yanıklar çok tehlikelidir. Hem can acısı hemde deride iz kalma olasılığı var. Özelikle çocuklara çok dikkat etmemiz gerekiyor.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Vücutta yanması en tehlikeli yerler eller, yüz ve genital bölge gelir. Eller işlerimizi görmemizi aksatacağı için bizi olumsuz etkilerken yüzümüzde bizi psikolojik yönden rahatsız edecek ve insanlardan soyutlayacaktır. genital bölgede aşırı hassas bir bölge olduğu için ölümlere neden olabilmektedir.

+ Yorum Gönder