+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Hangi Cilt Hastalıkları Kaşıntıya Neden Olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hangi Cilt Hastalıkları Kaşıntıya Neden Olur
  Hangi cilt hastalıkları kaşıntıya neden olur kısaca

  Lütfen bana cilt hastalıklarının kaşıntıya neden oldukları hakkında bilgi verir misiniz?
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Kaşıntıya neden olan cilt hastalıkları

  Cilt hastalıkları cilt dokusu üzerinde bir çok nedene bağlı olarak oluşan rahatsızlıkları kapsamaktadır. Cilt hastalıkları nedenleri arasında alerjik reaksiyonlar, kullanılan ilaçların yan etkileri ve cildin hassas olması gibi bir çok neden yer almaktadır. Bazı cilt hastalıkları ise son derece rahatsız edici kaşıntılara neden olabilir.


  Kaşıntıya neden olan cilt hastalıkları arasında ilk sırada egzama yer almaktadır. Egzama vücudun herhangi bir yerinde görülür ve pek çok nedene bağlı olarak oluşmaktadır. Egzamanın yanı sıra kaşıntıya neden olan diğer cilt hastalıkları arasında kurdeşen, uyuz hastalığı, sedef hastalığı ve mantar hastalıkları yer almaktadır. Ayrıca vücut biti de yoğun şekilde cilt kaşıntısına neden olmaktadır.


  Cilt hastalıkları kaşıntı gibi rahatsız edici nedenlere yol açıyorsa genelde özel olarak geliştirilen kremler ile hastanın rahatlatılması sağlanır. Cilt kaşıntısı çoğu zaman altta yatan bir cilt hastalığı belirtisi olarak ortaya çıkarken bazen de böcek sokması ya da alerjik reaksiyonlara bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Cilt kaşıntısı ve kabarması gibi şikayetleriniz var ise hastanelerin cildiye bölümlerine başvuruda bulunarak dermatoloji doktorunun hastalığın nedenini bulması ve tedavi edilmesi sağlanmalıdır.

+ Yorum Gönder