+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Cilt Hastalığı Forumunda Alerjik Egzama Nasıl Tedavi Edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Alerjik Egzama Nasıl Tedavi Edilir
  Alerjik egzama nasıl tedavi edilir kısaca

  Arkadaşlar lütfen bana alerjik egzamanın nasıl tedavi edileceği ile ilgili bilgi verir misiniz?
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Alerjik Egzama Tedavisi Hakkında Bilgi

  Egzama kronik, müzmin, bir hastalıktır. Yani tedavisi tam olamayan hastalıklar grubundandır. Egzama, nedeni de tam olarak bilinmediği, bir çok faktörün etkilediği bir hastalıktır. Kesinlikle sebebinin ne olduğu bilinmediği için tedavisinin de kesin olarak mümkün olmadığı hastalıklardır. Tabiiki ilaçlarla ve bir takım önlemlerle egzama kontrol altına alınabilir. Örneğin left seboreik egzama, kepek problemi, bir takım şampuanlarla kontrol altına alınabilir. Bir alerjik egzama kortizon tedavisi ile veya kortizon tedavisinin alternatifi olabilecek yeni immunmodilatör dediğimiz ilaçlarla rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Ülkemizde de belirli bir yaştan sonra görülebilir.

  Bir takım koruyucu nemlendiriciler, destek ürünleri çok faydalı olabilir. Bunlar kozmetik ürünleri de olabilir. Fakat bu kozmetik ürünler çok dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Sadece ilaçlar değil ayrıca hastanın yaşam biçimini de değiştirmesi gerekebilir. Hatta gerekirse mesleğini dahi geliştirmesi gerekebilir. Tedavi sadece ilaçla çözülebilecek bir durum değildir. Hasta, eğer ellerini çok fazla yıkıyorsa daha az ellerini yıklamaları gerekir. Bazı insanlar obsesiftir ve çok fazla ellerini yıkarlar. Sadece bu yüzden egzama olurlar. Kısacası egzama çok yönlü bir hastalıktır.

  İlaçlar işe yaramazsa bazı egzama formlarında fototerapi gibi, güneş ışığından faydalanma, işlemleri de yapılabilir. Özellikle kalıtsal egzama formlarında bu uygulama faydalı olabilir. Ayrıca bir takım kanser ilaçları da kullanılarak egzama tedavisine destek sağlanabilir. Bunlar çok sıradışı vakalardır

+ Yorum Gönder