+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Çizimleri Yazılar Forumunda 3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri - Kukla Shov Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri - Kukla Shov
  3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri - Kukla Shov


  Amaç : Dili kullanabilme, küçük kas motor gelişimi destekleyebilme.  Materyal : Her çocuğun vesikalık fotoğrafları ve dondurma veya doktorların kullandığı boğaz çubukları.

  Uygulama :
  Çocukların her birine evleriden birer vesilalık fotoğraf getirmelerini söyleyin. Her çocuğa kendi kuklasını yapması için dondurma veya boğaz çubuklarını ve fotoğraflarını verin. Çocuklar çubuklara kendi fotoğraflarını yapıştırdıktan sonra kukların gövdelerini yapmaları için kağıtlar dağıtın. Çocukların vücut kısımlarını yapmalarında ve kuklarına yapıştırmalarında yardımcı olun. Büyük bir kutuyu kukla tiyatrosu çalışmalarında kullanmak üzere hazırlayın. Çocukların oluşturduğu bu fotoğraf kuklalarını buraya yerleştirin. Bu fotoğraf kuklarını dramatizasyon çalışmalarında kullanabilirsiniz. Çocuklar kendi kuklarını kullanarak günlük yaşantıda karşılaştıkları sorunlarını çözebilirler.


  Kukla Shov.jpg 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Çocuklar kuklalar ile drama yapabilir kendilerini drama sayesinde ifade etme imkanı bulurlar. Çocuklar kuklalar ile oynamaktan çok zevk almaktadırlar. Kuklalar yardımı ile iletişim kurma becerilerini geliştirmekte grup içinde konuşabilmeyi öğrenmektedirler.
+ Yorum Gönder


KUKLA yapımı,  kukla oyunu