+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Çizimleri Yazılar Forumunda Obur İnek, Çocuk masalları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Obur İnek, Çocuk masalları
  Obur İnek

  Evvel zaman içinde, iki boynuzlu bir inek vardı. Durmadan "möö möö" diye böğürüyordu. Çok da obur ve pisboğazdı.
  Bir gün karnı çok acıkmıştı. Ovaya gitti ve ot yemeye başladı. Ovada ot, sebze ve hatta ovanın çiçeklerini bile yedi, bitirdi. Karnı doyunca uyumak istedi. Fakat hiçbir yerde yatıp uyuyacağı bir yeşillik bırakmamıştı. Çünkü o bütün sebze ve otları yemişti.
  İşte o zaman toprağın üzerinde yatmak zorunda kaldı. Uyudu ve uykusunu aldı.

  obur-inek.jpg


  Sabahleyin uykudan uyandı. Tekrar acıkmıştı. Fakat yemesi için hiçbir şey bulamadı. Çünkü bir gün önce bütün otları yemişti.
  Her yeri gezdi, dolaştı. Fakat ot bulamadı. Kendi kendine şöyle dedi:
  - Ey Allah'ım! Şimdi ne yapayım? Şu anda açlıktan ölüyorum. Keşke bütün otları yemeseydim. Keşke bugünü de düşünseydim.
  İnek, yapmış olduğu işten çok pişman idi. Rahatsız ve üzgündü. Ağlamaya başladı. Ovanın yüzünde hem yürüyor, hem ağlıyordu. Gözyaşları yeryüzüne yağmur gibi dökülüyordu. İnek, öğleye kadar ağladı. Ovanın her tarafı onun gözyaşlarıyla ıslandı. İşte o zaman ne oldu biliyor musunuz? Otlar, ineğin gözyaşlarını içtiler ve tekrar yeşerdiler. İnek bir defa daha gördü ki ova sebze ve otla dolmuş. Çok memnun oldu. Fakat bu defa onlardan çok az bir miktar yedi. Kalanını da diğer günler için bıraktı.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Masallar çocukların dinlemekten hoşlandıkları türlerden biridir. bu yüzden çocukların eğitimi için çok büyük bir rol üstlenir. masallar aracılığı ile çocuklara öğüt verilebilmektedir. tıpkı obur inek masalında olduğu gibi. bu masalda her şeyin bir an için tüketilmemesi gerekildiği anlatılmıştır.
+ Yorum Gönder


inek,  inek resmi,  inek resimleri,  İNEK,  inekle ilgili çocuk hikayeleri hikaye resimleri