+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Yürüyüş kuralları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Yürüyüş kuralları
  Yayaların Karşıdan karşıya gecerken yapılması gerekenler ve nasıl çocuklarına öğretmeliler

  özellikle çocuklar için Yürüyüş çok önemli bir egzersizdir.İki ayağınız üzerinde neredeyse her yere gidebilirsiniz.Hem de bedava!!! Fakat yürüyüş tehlikeli de olabilir.Kazalardan nasıl uzak durabilirsiniz?


  Yürüyüş yapanlar için güvenlik önerileri:

  1)Her zaman yaya kaldırımında yürüyün.Eğer yaya kaldırımı yok ve siz de yolda yürümek zorundaysanız her zaman için trafiğin akış yönünü görecek şekilde yürüyün.Böylece kontrolden çıkacak arabayı görebilirsiniz.

  2)Fark edilecek şekilde giyinin.Renkli kıyafetler sürücülerin gün içinde sizi görmesini kolaylaştıracaktır.Gece ise size doğru gelen arabanın farlarını yansıtması için özel yansıtıcı kumaşlı ceket,şapka yada ayakkabı giymelisiniz.

  3)Karşıdan karşıya geçerken uyulması gerekli olan kurallar

  -Sadece köşelerden yada işaretli yaya geçitlerinden geçin.

  -Kaldırım kenarında yada yolun kenarında durun.

  -Caddeye adım atmadan önce durun ve sola bakın,sonra sağa sonra tekrar sola bakın.

  -Eğer bir araba görürseniz gidene kadar bekleyin.Yolda araba kalmayana kadar sola sağa ve tekrar sola bakın.

  -Eğer karşıdan karşıya geçeceğiniz yerde bir araba park etmişse içinde sürücü olmadığından emin olun.Sonra arabanın kenarına gidin sola,sağa ve tekrar sola bakın ve karşıdan karşıya geçerken arabaların gelip gelmediğine dikkat edin ve yürümeye devam edin.Koşmayın. 2. ELMAS
  Bayan Üye

  Çocuklara küçük yaşlarda trafik kurallarını aşılamak son derece önemlidir. Özellikle karşıdan karşıya geçerken ne yapmaları gerektiğinin öğretilmesi.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Çocuklara karşıdan karşıya geçerken nelere dikkat etmeleri mutlaka erken yaşta öğretilmelidir. Araç varken geçmemeye dikkat etmeleri ışıkların renklerini ve anlamlarını öğretmeye özen gösterilmeli sağ sol kontrolü öğretilmelidir.
+ Yorum Gönder