+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Anne - Baba Çocukla Nasıl Bilgisayar Oyunu Oynayabilir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Anne - Baba Çocukla Nasıl Bilgisayar Oyunu Oynayabilir?

  Çocuklarla Nasıl Bilgisayar Oyunu Oynayabiliriz en eğitici bilgisayar oyunları hangileri


  çok yararlı bilgili bilgisayar oyunları bulunmaktadır
  Anne ve babaların çoğu için bilgisayar oyunları bilmedikleri bir dünyadır. Bu nedenleçocukların oyun tutkusunu anlayamayabilirler.

  Anne-babanın oyuna dâhil olması hemçocuğun anne-babanın gözetiminde olması yönünden, hem deçocuğun aile bireyleri tarafındanönemsendiğini hissetmesi yönünden olumlu bir durumdur.

  İki veya daha fazla kişiyle oynanan oyunlar anne-babanın da dâhil olmasına,çocukla beraber vakit geçirmesine imkân sağlayacağından bu tür oyunlar da tercih edilebilir. Bu tür oyunlarçocuğun seviyeli olarak rekabet etmeyiöğrenmesi için de faydalı olabilir.

  Ayrıcaçocuğun anne veya babaya en sevdiği oyunu açıklaması ve oyunuöğretmesi için fırsat verilmelidir. Bu sayede onun da sizeöğretebileceği bir şeyler olduğu hissi onu gururlandıracaktır.

  Anne-baba olarakçocuğunuza zaman ayırmanız, ailenin bir bireyi olarakönemsendiğini anlamasını sağlar. Bu durumda yetişençocuközgüveni sağlam, kendine güvenen bir birey olma yolunda ilerler.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Anne ve babalar çocuklarına şiddetli oyunlardan uzak tutmalıdır. çünkü şiddetli oyunlar çocuğunun gelişmesi bakımından iyi değildir. Onun yerine eğitici oyunlar oynatmalıdır. Ama çok fazla bilgisayar oyunları oynamamalıdır.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Anne- babalar çocuklarının nasıl oyunlar oynadığını öğrenmek için çocuklarının bilgisayar oyunlarına dahil olabilirler. Çocukları ile oyun oynamak isteyen ebeveynler iki kişinin beraber oynayabileceği oyunları tercih etmelidir.
+ Yorum Gönder