+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Farklı Gelişen Çocuklara Oyun Yoluyla Eğitim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Farklı Gelişen Çocuklara Oyun Yoluyla Eğitim
  Farklı Gelişen Çocuklara Oyun Yoluyla Eğitim nasıl olmalı ne tür oyunlar önermek lazım
  Çocuk için oyun önemli bir gereksinimdir. Oyunun çocuğun düşünce, davranış ve genel gelişimi için önemi de bilinmektedir. Hatta çocuk oyun sayesinde kendi dünyalarını denetleme duygusunu da tadarlar.

  Özel eğitim gerektiren çocukların eğitimi için de oyun iyi bir yöntemdir. Bu yöntemi uygularken dikkat edilmesi gereken, bu tür çocukların dikkat ve algılamadaki farklılıklarıdır. Bu çocukların oyuna başlaması, devam etmesi ve tekrar oynaması için gerekli düzenleme ve yardıma ihtiyaçları olabilir. Ayrıca oyun seçilirken, çocuğun özür durumu göz önünde bulundurulmalıdır.

  Özürlü çocuk için özür türüne uygunluğu doğrultusunda, ritim ve müzik içerikli, boyama, kesme, yapıştırma gibi hem kas gelişimi hem el becerilerinin gelişimine katkı sağlayacak oyunlar seçilmelidir. Özürlü çocuklara bu gelişimlerine olumlu katkısı olacak online oyunların oynatılması bu ihtiyacı karşılayabilir. Zihinsel gelişimi için ise hacim, büyük-küçük, renk kavramlarını içeren oyunlara yer verilebilir. çocukjlar oyunlarda bir çokşey öğrenir hemde eğlenceli bir şekilde 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Eğitim sürecinde öğretmenin ve öğrenmenin temel taşı olarak oyunun seçilmesi, Jean Jacques Rousseau’nun felsefesine dayanır. Kolay öğrenme çocuklar için önemlidir. Genelikle okula yeni başlayan çocuklar okuldan sıkılıp öğrenmeden uzaklaşıyorlar, Bu yüzden örenmeyi oyunla sağlayıp eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz.
+ Yorum Gönder