+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Oyun Amaçlı Uygulamalar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Oyun Amaçlı Uygulamalar
  Oyun Amaçlı Uygulamalar nasıl indirilir en iyi uygulamalar nelerdir hangi uygulamar çocuklar için iyidir


  bir çok Oyun, çocukların ve gençlerin yaşamında önemli bir etkinliktir. Kişilik ve arkadaşlık ilişkileri ile bedensel gelişimde önemli işlevlere sahip bulunmaktadır. "Zihinsel becerileri kazandıracak, el-göz koordinasyonunu sağlayıp, geliştirecek programların bilgisayarla izlenmesi" yararlı görülmektedir. Günümüzde bilgisayar oyunları çocuk ve gençlerin, hatta yetişkinlerin tutku ile oynadıkları, izledikleri etkinliklerdir. Bilgisayar oyun sürecine oyuncakların bilgisayarla donatılması ve oyunların bilgisayara yüklenmesi biçiminde katılmıştır. Oyun türlerine "bilgisayar oyunu" denilen bir etkinlik katılmış ve kendisine önemli bir yer edinmiştir.

  Bilgisayar oyunları çocukların olgu ve olayları algılama, kritik durumlara ilişkin karar alma ve etkinlikte bulunma bilgi ve becerilerinin kazanılmasına katkı sağlamaktadır. Bu nitelikler, üzerinde önemle durulan konulardır. Bazı bilgisayar oyunlarının çocukları şiddete özendirebileceği tartışma konusu olabilmektedir. Bu konuda eğitsel oyunları hazırlayan ve bunlar arasında seçim yapma durumunda olan programcı, öğretmen ve eğitimcilerin daha dikkatli olmaları ile sorun önlenebilir.

  Bilgisayar oyunlarının en önemli yararlarından birisi de bu oyunlar sayesinde bilgisayarla çocuk arasında yakınlaşma ve teknoloji kültürü kazanmaya olanak sağlamasıdır. çocuğunuz için güvenli uygulamalar seçlelisiniz
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Oyun amaçlı oyunlar çoçuklar için beyin ğelişmini sağlar. Örneğin yappoz oyunu çocuklar için uygulamalı bir oyundur.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Oyun amaçlı uygulamalar çocuğumuzun beynini geliştirir ve analitik düşünmesini sağlar. Oyun amaçlı uygulamalar olarak santranç, yapboz, eşini bul oyunu gibi uygulamalar seçilebilir bu uygulamalar çocuğunuzun hem eğlenmesine hemde zekasını geliştirmesine imkan tanır.
+ Yorum Gönder