+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Erkek çocuklara çiş ne zaman öğretilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Erkek çocuklara çiş ne zaman öğretilir
  Erkek çocuklarında tuvalet alışkanlığı nasıl öğretilir


  Kaka ve çiş çoğunlukla aynı anda geldiğinden tuvalet eğitimine yeni başlayan çocuğun lazımlığa oturduğunda ikisini birden yapması doğaldır. Böylelikle çocuk ilk olarak kaka ve çişin her ikisinin de lazımlık ya da tuvalete gitmesi gerektiğini öğrenir.

  İlk zamanlarda ayakta çiş yaparken oyun oynama ve etrafı ıslatma isteği dikkatinin dağılmasına neden olabilir. Ayrıca küçük bir çocuğun dikkati kolayca dağılır. Örneğin çişini yaparken birisi kendisine seslendiğinde hiç düşünmeden dönebilir.

  Çocuğunuz oturarak çişini ve kakasını yapmayı tamamen öğrendikten sonra ayakta çiş yapmayı öğretmeye başlayabilirsiniz. Bu aşamada bir rol modelinin hazır olması gereklidir. Babası amcası ya da bir başka yakını ile birlikte tuvalete giderek onun nasıl yaptığını izlemesini sağlayın. Ardından çocuğunuzun da bunu denemesine izin verin.

  Çocuğunuz çekingen davranıyorsa klozet ya da lazımlığın içerisine nişan alabileceği suya batmayacak küçük bir nesne koymayı deneyebilirsiniz. Büyük olasılıkla başlangıçta hedefi tutturamayacaktır. Bu nedenle ilk günlerde her seferinde etrafı temizlemeniz gerekebilir. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Temel ilke, çocuk hazır olmadıkça tuvalet eğitimine başlanmalıdır. Tuvalet eğitimi için en uygun dönem 24-36 aylar arasıdır. Çocuğa çok fazla baskı uygulanmamalı. Çünkü bu çocukta ters tepki yaratabilir.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Çocuklar idrar kasları 18 . aydan sonra kontrol edebilmektedir. çocuklara 18 -24 aydan sonra tuvalet eğitimi verilmelidir. eğitime başlamadan önce çocuk gözlenmeli hazır olduğu düşünülürse başlanmalıdır. Tuvalet eğitimine yaz aylarında başlanmalı ve tuvalet eğitimi verilirken çocuğa rahat kıyafetler giydirilmeli çocuk altını ıslattığında sert tepkiler verilmemeli sabırlı olunmalıdır.
+ Yorum Gönder


erkek çocuğa çiş nasıl öğretilir,  çiş nasıl öğretilir,  cocuğa çiş nasıl öğretilir,  cis nasil ogretilir,  cocuga cis nasil ögretilir