+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Çocuklara kazak giyme nasıl öğretilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Çocuklara kazak giyme nasıl öğretilir

  Çocukların kendi giyinip soyunması ile ilgili pratik
  bilgiler  Kazak, fanila veya eşofman üstünün çok sıkı olmaması gerekir.

  İŞLEM BASAMAKLARI:

  Çocuğunuzun karşısında durarak, her iki kolunu kazağın kollarnıdan geçiriniz. Ellerini yukarı kaldırarak kazağın başından geçmesini sağlayınız. Kazağı giymesini söyleyiniz, ellerini kazağın her iki yanına koyarak aşağı indirmesine yardım ediniz.
  Çocuğunuzun her iki kolunu kazağın kollarından geçiriniz ve kollarını başının üzerine kaldırmasını sağlayınız. Kazağı giymesini söyleyerek kollarını aşağı indirmesini ve kazağın eteklerini aşağı çekerek giyme işlemini tamamlamasını sağlayınız.
  Çocuğunuzun her iki kolunu kazağın kollarından geçirin, giymesini söyleyerek başından geçirmesine ve kazağını iki yanından aşağıya çekmesine yardımcı olunuz.
  Kazağı tek kolundan geçirip, diger kolunu geçirmesini, başından aşağıya doğru giymesini sağlayınız.
  Kazağı yatağın üzerine seriniz. Çocuğunuza giymesini söyleyiniz. Önce kollarını, sonra başını geçirip, kazağı iki yanından beline indirmesini sağlayınız.
  Her basamağı 4 – 5 kez yapabiliyorsa bir sonraki basamağa geçiniz. Her basamağın sonunda ödüllendiriniz.
 2. ELMAS
  Bayan Üye

  Çocuklar kazak giymeyi 3 ya da 4 yaşında öğrenebilirler. Kazak giyme becerisini geliştirmeye tişörtten başlarsanız daha çabuk öğrenir.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Çocuklara belli bir yaştan sonra sorumlulukları öğretilmelidir. giyinip soyunma da belli bir yaştan sonra çocuğa bırakılmalıdır. 3 /4 yaşlarındaki çocuklara tişörtten başlayarak giyinip çıkarma öğretilmelidir.
+ Yorum Gönder