+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Davranış Problemi Olan Öğrenciler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Davranış Problemi Olan Öğrenciler
  Davranış Problemi Olan Öğrencilere nasıl yardım edebiliriz


  Davranış Problemi Olan Öğrenciler.jpg


  davranış problemi olan çocuklarda öğretmenin bir çok konuda yardim etmesi gerek
  Çocuklarda davranış sorunu: Yalan söyleme, ÇOCUKLARDA GÖZLENEN DAVRANIŞ PROBLEMLERİ, Çocuklarda Uyum Ve Davranış Problemleri, davranış değiştirme programı, Davranış Problemi Olan Çocuklar hakkındaki bilgiler.

  Davranış problemi denildiğinde anlaşılması gereken; çocuğun yaptığı davranışın kendisi ve çevresindekiler için sorun oluşturan davranışlar olmasıdır. Bu davranışlar çocuğun öğrenme yaşantılarını engelleyebilmektedir ya da çevresindekileri kendisinden uzaklaştıracak kadar rahatsız edici olabilmektedir. Okulumuza Davranış Problemleri olan çocuk başvurduğunda, öncelikle aileye; problem davranışın ne olduğunu, bu davranışın hangi ortamlarda yapıldığını, davranışın oluşmadan önce ve davranışın oluştuktan sonra nelerin olduğunu, bu davranışı gerçekleştirirken ortamdaki kişilerin ne tür tepkilerinin olduğunu, davranışın sıklığını, davranışın şiddetini sorarak analiz yapılır. Aile görüşmesinden sonra gunceldir.com öğrenci ayrıntılı olarak değerlendirilir. Ayrıntılı değerlendirme yaparken kamera kaydı da alınır. Kamera kayıtlarından davranış analizleri yapılarak davranışların nedenleri, sıklığı, süresi, sayısı, şiddeti belirlenir. Aileye, çocuğu için ödül belirleme formu uygulatılır. Olumsuz davranışın azaltılması, olumlu davranışın artırılması için davranış değiştirme tekniklerini belirleyerek sağaltım plan ve programı oluşturulur. Program uygulanır ve çocuğun problemli davranışları azaltılarak, olumlu davranışlar kazandırılmaya çalışılır. Aynı zamanda eve dayalı davranış değiştirme programı oluşturularak aile ev ortamında da desteklenir. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  öğrencilerin duygularının farkına varma ve bunu uygun bir dille ifade etme, empati becerisi vb konularda bilgilendirilmeye ihtiyaçları var. Davranış bozukluğu olan çocukların anne babaları, öncelikle bu bozukluğun olduğunu kabul etmeli, uzmanlardan ve çocuğun öğretmenlerinden gizlemeye yönelmemelidirler.
+ Yorum Gönder