+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Disleksi türleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Disleksi türleri nelerdir
  Disleksi türleri çocuklarda dısleksi olursa ne yapmak lazım bu tür şeylerde ne gibi önlem almak lazım


  Disleksi türleri nelerdir1.jpg.

  Disleksi doğuştan gelen gelişimsel ve,
  travmaya bağlı disleksi olarak ikiye ayrılır. Doğuştan gelen disleksi doğum öncesi ,doğum sırasında ve doğum sonrası komplikasyonlara bağlı olarak üçe ayrılır.
  Doğum öncesi disleksiye, yetersiz ve dengesiz,
  beslenme, gebelik sırasında geçirilen enfeksiyonlar ve bilinçsiz ilaç kullanımı etken olabilir.Uzun ve zor doğum plesenta anomalileri doğum sırasında oluşan disleksiye ,doğumdan sonra bebeğin nefes almasındaki gecikme ve geçirdiği ateşli hastalıklar da doğum sonrası oluşan disleksi sebeplerindendir. Kalıtsal etmenlere bağlı olarakda disleksi ortaya çıkabilir. 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Disleksi hastalığı zekayla alakası olmayan bir tür hafıza ve unutma hastalığıdır. Disleksi hastalığı en sık rastlanan öğrenme bozukluğu hastalığıdır ve bu hastalar herşeyi unuturlar ve genelde yazı okurken atlama yaparlar çünkü ne okuduklarını dahi hatırlamazlar.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Disleksi doğum öncesi nedenler , doğum sırası nedenler ve doğum sonrası nedenlere bağlı olarak oluşmaktadır. Doğum öncesinde annenin geçirmiş olduğu bir hastalık disleksiye neden olabileceği gibi doğum sırasında yaşanan bir aksaklıkta disleksiye neden olabilmektedir.
+ Yorum Gönder