+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Eğitimi Forumunda Öğretmene Saygı Konulu Bir Drama Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Öğretmene Saygı Konulu Bir Drama
  Öğretmene saygı ve sevgi olmalıyız Konulu Drama


  Öğretmenimize daima sayılı olmamız gerekiyor
  ÖĞRETMENE SAYGI
  Bu konuyu çocuklara anlatırken, sakın kuru bir tarz seçmeyin. Bütün büyükleri gibi “nutuk çeken” biri konuma gelmeyin ve çocuklara, her zamanki gibi, yaşatarak anlatın. Bunun için, aşağıdaki çalışmadan faydalanın.

  Drama çalışması:
  Çocuklara saygının gerekliliğinden bahsettikten sonra onlarla öğretmencilik oynayın.
  Birinci Bölüm:
  Çocuklardan birini öğretmen seçin. Siz de öğrenci olup, çocukların arasına karışın. Çocukları, saygısız, şımarık, öğretmeni dinlemeyen öğrenciler olmaları için teşvik edin. En şımarık ve saygısız çocuğu da siz canlandırın :-) Öğretmenlik yapmaya çalışan çocuğun durumunu iyice zorlaştıracak yaramazlıklar yapın. :-) Öğretmen rolündeki çocuktan, tüm bu şartlar altında ne gibi zorluklar yaşadığını, kendisini nasıl hissettiğini anlatmasını isteyin.
  İkinci Bölüm:
  Çocuklara bu sefer de uslu, öğretmenini dinleyen, saygılı öğrenciler olmalarını tembihleyin. Aralarına karışın ve en örnek huylu öğrenci siz olun. Öğretmen rolündeki çocuktan, bu durumda kendini nasıl hissettiğini anlatmasını rica edin.

  Oyunun ardından, diğer çocuklarla birlikte, hangisinin doğru davranış olduğunu konuşun. Böylece çocuklar saygılı olma ve saygısız olma kavramlarını daha iyi anlamış olurlar.
  Çalışmayı, farklı çocuklara öğretmen rolü vererek, birkaç kere daha tekrarlayabilirsiniz.
  Not: Bir musibet,bin nasihatten yeğdir! :-)

  (Kaynek: Sabah Yıldızı) 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Saygılı olmak iyi bir insanın taşıması gereken temel özelliklerden birisidir. Ve bun çacuğumuza her fırsatta söylemeliyiz. Eğer çocuk büyüklerine karşı gelip saygısızlık yapıyorsa, çacuğu karşınıza alıp konuşmalısınız.
+ Yorum Gönder