+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Yunuslar | Çocuklara Hikayeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Berrak
  Yeni Üye

  Yunuslar | Çocuklara Hikayeler
  Yunus hikayesi ve bu hikayeye en güzel örnek Altın Yunus çeşmeye bağlı bir yer.. işte hikayesi..

  yunuslar.jpg

  Çok eski zamanlarda , şimdiki Altın Yunus’un bulunduğu yerde bir balıkçı köyü varmış. Burada ailesiyle birlikte Hermais adında bir çocuk yaşarmış.

  Bir gün Hermais ve arkadaşları hem oynamak, hem de yüzmek için denize girmişler. Kısa bir süre sonra şiddetli bir fırtına çıkmış, dalgalar yükseldikçe yükselmiş çocuklar kaçarak köye dönmüşler. Ama dönenler arasında Hermais yokmuş. Annesi günlerce kıyılarda Hermais’i beklemiş ama nafile .


  Aradan yıllar geçmiş bir gün bir balıkçı , rüzgarlı dalgaların arasında sarı saçlı Hermais’i bir yunus balığının üzerinde , gezerken görmüş fakat yetişememiş.


  Köye dönünce gördüklerini herkese anlatmış.Hermais’in annesi ümitlenip tekrar kıyıya koşmuş ama oğlunu görememiş.


  Hermais’i yıllarca yunus balığı bakıp büyütmüş.Onun en yakın arkadaşı olmuş.Tabi ki ; Hermais de büyümüş ve yaşlanmış. Doğal bir son olan ölüm onunda başına gelmiş. Yunus Hermais’i kıyıya getirip bırakmış. Denize dönemeyen tılsımlı yunus balığı da Hermais’in yanında ölmüş.

  Herkes yıllarca Yunus ile Hermais’in arkadaşlığını konuşmuş ve bu olay bir efsane halini almış. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dünyada en zeki hayvan olarak yunuslar gösterilmektedirler. yunuslar anne olur olmaz çocukları üzerindeki hakimiyetleri ve koruma iç güdüleri gelişir. yunuslar çok zeki hayvanlar demiştik bunun en iyi örneği yunusların yavrularını tehdit eden köpek balıklarının gitmeleri için yunuslar onlara grup halinde saldırırlar.
+ Yorum Gönder


yunuslarla ilgili kısa bir hikaye,  yunuslarla ilgili hikaye,  yunuslarla ilgili kısa hikayeler,  yunuslar ile ilgili hikayeler,  yunuslarla ilgili hikayeler,  yunuslarla ilgili kısa hikaye