+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Salyangozun derdi MASALI Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Salyangozun derdi MASALI
  Salyangozun Derdi

  Zamanın birinde evini sırtında taşımaktan hoşlanmayan bir salyangoz yaşarmış. Üstelik evinin rengi de hiç hoşuna gitmezmiş.
  Bizim salyangoz, kelebek ve uğurböceğini çok severmiş. Arada bir onlarla dertleşir, sırtında taşıdığı evi onlara şikayet edermiş. "Ah keşke!" dermiş, "Evimi sırtımda taşımak zorunda olmasaydım. Hadi taşıyorum, bari sizin ki gibi bol desenli ve renkli olsaydı."
  Kelebek ve uğurböceği bir gün salyangoza, "Sevgili arkadaşımız!" demişler. "Hani evim renkli olsun diyorsun ya, biz çaresini bulduk. Ressam bir tırtıl var. Seni ona götürüp evini boyatabiliriz."
  Salyangoz çok sevinmiş, "Ne duruyoruz, hemen gidelim!" demiş. Böylece düşmüşler yola ve tırtılın kapısını çalmışlar. Gelen misafirleri dinleyen tırtıl, boyalarını alıp salyangozun evine çok güzel desenler çizmiş. Salyangoz yeni görüntüsünü çok beğenmiş, beğenmesine ama yine de evinin sırtında olması onu çok üzüyormuş.
  Dönüş yolculuğunda üç arkadaş şiddetli bir yağmura yakalanmışlar. Kelebek ve uğurböceği öyle ıslanmışlar ki, sele kapılmaktan zor kurtulmuşlar. Oysa salyangoz hemencecik evinin içine girivermiş. Yağmur dinip de evinden dışarı çıkınca arkadaşlarının perişan halini görüp çok üzülmüş. Sonra da kendi kendine şöyle düşünmüş; "İyi ki saklanabileceğim bir evim var. Rengi olmasa da beni yağmurdan koruyor ya!" 2. Nesrin212121
  Yeni Üye

  çocuklar salyangozun masallarını çok severler ve bir çok Salyangoz masalları var hepside birbirinden güzel Masallar dır çocuklara masal anlatmak çok iyidir çocukların zihnini ve mantığını güçleştiriyor.
+ Yorum Gönder