+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Korkak tavşan ile kurbağalar Masalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Korkak tavşan ile kurbağalar Masalı
  Korkak Tavşan İle Kurbağalar Öyküsü

  Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, pire berber iken, deve tellal iken, ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken, bilinmeyen ormanların içinde birçok ha\A a: yaşarmış.

  Bu hayvanların içinde bir tavşan varmış ki, her şeyden ve herkesten korkarmış Öyle ki yaprak kımıldasa hemen saklanacak ye ı arar, bir çıtırtı duysa ödü patlarmış.
  Herkes ona bu kadar korkak olmaması gerektiğini söylüyormuş, ama bu sözler pek işe yaramıyormuş.

  Bu tavşan, kendisinden çok daha küçük hayvanların bile ormanda korkusuzca gezdiğini görür, korkaklığına daha bir üzülür-müş.
  Bir gün bu korkak tavşan ormanda gezintiye çıkmış. Tabii buna gezinti denirse Korka korka, saklana saklana yüreği ağzına gelerek yürüyormuş ormanda
  Tam gölün kıyısına geldiğinde, "vırrrakk vırraaakkk" diye bağırarak suya atlayan kurbağalar görmüş. Bizim korkak tavşan buna çok şaşırmış. Çünkü kurbağalar kendisinden korktukları için suya atlıyorlarmış. Tavşan o an anlamış ki ormanda kendisinden daha korkak hayvanlar da var.

  O günden sonra tavşan korkusunu yenmeyi başarmış. Kendine güveni olan biri olarak ormanda rahatça dolaşmaya başlamış. 2. Nesrin212121
  Yeni Üye

  korkak tavşan ve kurbağalar korkak tavşan her şeyden çok korkar ve en ufak bir çırpıntı dan korkan tavşan bir gün tavşan çok susar ve bu susuzluğa daha fazla dayanamayıp gere başına gitmeye gider ve korka korka dere başına giden tavşan bir bakmış ki kurbağalar kokudan dereye atlamaya başlarmış bunu gören tavşan ondan daha çok korkan hayvanlarda varmış.
+ Yorum Gönder


korkak tavşan,  korkak tavşan ile kurbağalar,  korkak tavsan ile kurba