+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Masalları Forumunda Taklitçi kurdun başına gelenler masalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Taklitçi kurdun başına gelenler masalı
  Taklitçi kurdun başına gelenler

  Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur sama cinde, hayvanların kralı aslan ormanda gezinirken bir kurt ile i şılaşmış. Biraz sohbet ettikten sonra iki hayvan arkadaş olmuşlar-1 iki canciğer arkadaş bir gün karınlarını doyurmak için av arama başlamışlar.
  Epey dolaşıp açlıktan kıvranır hale geldiklerinde, uzakta ı makta olan bir at görmüşler.

  Aslan, arkadaşı kurda dönüp, "Gözlerim kızardı mı?" diye mae-muş. Kurt bakmış, aslanın gözleri gerçekten kan çanağı gibi. 1 demiş, "gözlerin kıpkırmızı olmuş."

  Arkasından aslan sıra ile sormaya devam etmiş, "Kuyruğum dik mi?", "Tüylerim diken diken oldu mu?"
  Kurt, aslanın bu sorularının hepsine "evet" demiş. Çünkü gerçekten öyleymiş.

  Aslan, kurttan bu cevabı alır almaz, yıldırım gibi atın üzerine saldırıp, pençelerini atın boynuna saplamış ve birkaç saniye içinde hayvanı cansız yere devirmiş. Daha sonra iki kafadar kene güzel bir ziyafet çekmişler.

  Aradan epey zaman geçtikten sonra bizim kurt, ormanda peşinde dolaşırken bu sefer bir tilkiyle tanışmış ve onunla arkadas olmuş.
  İki arkadaş yine av peşinde dolaşırken çok acıkmışlar. Daha önce olduğu gibi bir anda karşılarına bir at çıkmış. Kurt, atı görünce aklına aslanın yaptıkları gelmiş ve tilkiye sormuş, "Gözlerim kızardı mı?" Tilki, kurdun gözlerinde bir kızarıklık göremeyince, "hayır" demiş. Kurt öfkelenip, "Kızardı de!" diye bağırmış.

  Kurdun bir anda çok öfkelendiğini gören tilki çaresiz, "kızardı" demiş.
  Ve kurdun soruları devam etmiş, "Kuyruğum dik mi?", "Tu lerim diken diken oldu mu?"
  Tilki, kurdun bütün bu sorularına onu kızdırmaktan çekindiği için mecburen "evet" demiş.
  Marifetin, tilkinin "evet" demesinde olduğunu sanan akılsız kurt, hemen yaydan çıkmış bir ok gibi atın üzerine atılmış. Atılmış atılmasına da, atılır atılmaz da attan sıkı bir çifte yemiş ve tilkinin önüne pestil gibi serilmiş.
  Cansız yerde yatan arkadaşına bakan tilki, "İşte şimdi gözlerin kızardı, kuyruğun dikildi ve tüylerin diken diken oldu!" 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Taklitçi kurdun başına gelenler masalın da anlatılmak istenen her şeyin taklidini yapan taklidine giren bir kurdun başına çok kötü şeylerin geldiği ama kurt aklını kullanmayı bilmeyen bir hayvandır ve böyle bir şey söz konusu değildir.
+ Yorum Gönder