+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Çocuk Örgüleri Forumunda Açıklamalı En Kolay Örgü Bebek Tulumu Ve Hırkası Yapılışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Açıklamalı En Kolay Örgü Bebek Tulumu Ve Hırkası Yapılışı
  Açıklamalı En Kolay Örgü Bebek Tulumu Ve Hırkası Yapılışı
  Bebek Tulumu Ve Hırkası Yapılışı.jpg


  Beden : 1-2 yaş grubu. Büyük beden için ölçüler parantez içindedir.
  Malzemeler:
  ANCHOR "Bebe Degrade" El Örgü İpliği (%100 Akrilik) Yaklaşık 200 gr. # 1174 Degrade 3.5 numara 1 çift örgü şişi.
  Kullanılan Örgüler :
  Çift Lastik - Düz örgü
  Ölçü : 22 ilmek- 30 sıra 10 cm2 eşittir.

  UYGULAMA
  Sol Paça : (Giyildiği zaman)
  3.5 numara örgü şişine 50 ilmek atarak 12 sıra çift lastik örün. 13. sıradan itibaren düz örgü örmeye başlayın. Düz örgünün 1. sırasında eşit aralıklarla 4(8) ilmek art-tırın. Aynı zamanda pantalon şeklini verebilmek için iki kenardan her 7. (8.) sırada 9 kere 1 ilmek arttırarak örgüye devam edin. Örgü boyu çift lastikten itibaren 23 cm. - 68 sıra (24 cm. - 78 sıra) olduğu zaman, ağ çalışması için iki kenardan her 2. sırada 5 kere 1 ilmek artırarak örgüye devam edin. Örgü boyu çift lastikten itibaren 26 cm. - 78 sır (27 cm. - 82 sıra) uzunluğa ulaştığı zaman, iki kenardan her sırada 6 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. İlmek kesme işlemi tamamlandığı zaman şişte kalan 71(75) ilmeği beklemeye alın.

  Sağ Paça : Sol paçada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak örün.

  Pantalon üst kısmı : Sağ paça ilmeklerinin olduğu şişe, beklemede olan sol paça ilmeklerini geçirin (Ön ortası dikişsiz olarak örülecek.). Şişte bulunan toplam 142(150) ilmek üzerinden, düz örgü örmeye devam edin. Örgü boyu ağ çalışmasından itibaren 19 cm. - 56 sıra (20 cm. - 60 sıra) uzunluğa ulaştığı zaman, aynı ilmekler üzerinden 12 sıra çift lastik örün. 13. sıra başında, arka sol bahçıvan için 23 (25) ilmeği örgü şişinde bırakarak, kalan ilmekleri beklemeye alın. Şişte kalan 23(25) ilmek üzerinden 16(18) sıra çift lastik örün. 17.(19.) sıra başında 17 (19) ilmeği bir kerede kesin. Sıra sonunda kalan 6 ilmek üzerinden, sol omuz askısı için, yaklaşık 18 cm. uzunluğunda çift lastik örerek ilmekleri bir kerede kesin. Beklemede olan ilmeklerden sıradaki 20 ilmeği sol koltuk için bir kerede kesin. Sonraki 56(60) ilmeği ön bahçıvan için 3.5 numara örgü şişine geçirin. 16(18) sıra çift lastik örerek, bütün ilmekleri bir kerede kesin. Bu arada çift lastik örgünün 14.(16.) sırasında ön bahçıvanın iki ucuna 1'er adet düğme iliği açın. Beklemede olan ilmeklerin hepsini 3.5 numara örgü şişine geçirin. Sıradaki 20 ilmeği sağ koltuk için bir kerede kesin. Şişte kalan 23(25) ilmek üzerinden, sol arka bahçıvanda uygulanan işlemleri aynen uygulayarak, sağ arka bahçıvan ve omuz askısını örün.  Bitirme : Pantalon paçalarını birleştirin. Arka orta ve ağ dikişini gizli dikiş ile birleştirin. Omuz askılarını ön bahçıvandaki düğme iliklerinden geçirerek, askı uçlarına basit düğüm atın 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Anneler bebeklerinin geleceği haberini aldıklarında çok büyük bir sevinç ve heyecan duyarlar ve yeni doğacak bebekleri için hazırlığa koyulurlar. Anneler bebekleri çeşitli hırkalar ve yelekler örmeye başlarlar. Bebeklerine hırka örmek isteyen ve nasıl öreceğine karar veremeyen anneler yukarıda bulunan açıklamaya uyarak bebeklerine giydirebilecekleri bir hırka örebilirler.
+ Yorum Gönder


bebek tulumları örgü,  kolay bebek tulumu,  kolay bebek tulumu yapılışı,  örgü bebek tulumları yapılışı