+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Çocuk Örgüleri Forumunda Anlatımlı Bebek Battaniye Örnekleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Anlatımlı Bebek Battaniye Örnekleri
  Anlatımlı Bebek Battaniye Örnekleri


  Anlatımlı Bebek Battaniye.jpg
  BATTANİYE: 150 ilmek başlanır ve 80 cm düz örgü ile örülür. Ön tarafa astarlık kumaş üzerindeki ayıcıktan piko yapılır, arkası astarlanarak bitirilir.
  HIRKA ARKA: 80 ilmek başlanır. 6 sıra haraşo örülür daha sonra düz örgü ile 18 cm örülür. 14 ilmek arayla l’er ilmek kesilip kalan ilmekler pirinç örgü ile örülür. Beden boyu 18 cm’de yanlardan kol evi İçin 2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 30 cm’de arka yaka İçin ilmekler bir defada kesilerek bitilir.
  ÖN: 57 ilmek başlanır. 6 sıra haraşo örülür, ön kenarda 5 ilmek haraşo örülür, geri kalan İlmekler düz örülür. Daha sonra düz örgü ile 18 cm örülür. 14 ilmek arayla l’er ilmek kesilip kalan İlmekler pirinç örgü İle örülür. Beden boyu 18 cm’de yanlardan kol evi için 2+1+1 İlmek kesilir. Beden boyu 26 cm’de ön yaka İçin 5+3+4+4 ilmek kesilip, omuzlarda kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sağ ön bantta 3
  adet ilik açılır.
  KOL: 37 ilmek başlanır. 6 sıra haraşo örülür. Pirinç örgüyle devam edilir. ,, Kol boyunca iki sırada bir H l’er İlmek ^ffl artırılarak 50 İlmeğe ulaşılır. 19 cm’de tüm İlmekler kesilerek bitirilir.
  YAKA: Yaka kenarı tığla uzun sık iğne yapılarak bitirilir. - 2. Acil

  Anlatımlı Bebek Battaniye Örnekleri isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


anlatımlı bebek battaniye modelleri,  bebek battaniye örnekleri,  bebek battaniyesi örnekleri,  anlatımlı bebek battaniyeleri,  bebek battaniyeleri anlatımlı,  battaniye örnekleri