+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Çocuk Örgüleri Forumunda Bebek Tulumu Nasıl Örülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bebek Tulumu Nasıl Örülür
  Bebek Tulumu Nasıl Örülür ?

  Bebek Tulumu Nasıl Örülür.jpg
  Yapılışı: Tulum: Paçadan başlanarak bütün örülecek

  Sağ paça: Paça bantı için, örgü sisine yardımcı iplikle 60 ilmek atın. 1 sıra ters örün. Devamında beyaz örgü ipliği ile 2 sıra düz örgü örün. 3. sırada paça ucu tırtığı için, sıra boyunca 2 ilmeği 1 ilmek düz örerek, sise bir iplik dolayın (ajur).

  4. sırada bütün ilmekleri ters örün. Örgü basındaki yardımcı iplikle örülen bölümü iplik çekerek ayırın. Açık ilmekleri yardımcı sise geçirin. Düz örgü, örgü yüzüne gelecek şekilde, örgüyü ikiye katlayın.

  5. sırada 2 sisteki 1. ilmekleri ikisini birlikte I ilmek düz örün. 2. ilmekleri ve sonraki ilmekleri aynı şekilde örerek, sırayı tamamlayın. 6. sırada mavi örgü ipliği ile bütün ilmekleri ters örün.

  7. sıradan itibaren mavi örgü ipliği ile verilen motif sema ve açıklamasını takip ederek, aynı zamanda iki kenardan her 12. sırada 4 kere I ilmek ve sonraki her 5. sırada 3 kere 1 ilmek olmak üzere, toplam 7 kere I ilmek arttırarak, 20 cm. 64 sıra örün [Motif aynı şekilde örgü sonuna kadar devam edecek) 65. sırada ağ için iki kenardan, her 2. sırada 3 ve 2 kere ilmek keserek 8 sıra örün. ilmekleri beklemeye alın.

  Sol paça: Sağ paçada uygulanan işlemleri, aynen tekrarlayarak örün. “Beden için,” beklemede olan sağ paça ilmeklerini, sol paça ilmeklerinin olduğu şişe geçirin.

  Şişte toplam 128 ilmek olacaktır. 1. sırada örgü şişine sıra başı ve sonunda ön orta bantları için sekizer adet yeni ilmek atın. Ön orta bantları haraşo örgü ve ortadaki ilmekler {sağ ön, arka ve sol ön) motif devam edecek şekilde örgüye devam edin.

  Aynı zamanda sağ ön orta bant üzerine, baştan itibaren 9. sıra ve sonraki her 15. sırada olmak üzere toplam 7 adet düğme iliği açın. Örgü boyu ağ çalışmasından itibaren, 24 cm. 76 sıra olduğu zaman, ön ve arka örgüleri ayrılacak.

  77. sıra başındaki ilk 38 ilmeği örgü şişinde bırakın. Sonraki ilmekleri beklemeye alın. “Sağ ön” için 38 ilmek üzerinden aynı örgü düzeninde 7 cm. 22 sıra örün. 23. sırada ön yaka çin, ön ortasından her 2. sırada sırasıyla 8-4-3-2 ve 1 ilmek keserek 16 sıra örün. Kalan 20 ilmeği omuz için bir kerede kesin.

  Arka: Bekleme ilmeklerinden, sağ ön devamındaki 70 ilmeği örgü şişine geçirin. 1. sırada iki kenardan koltuk için 1 kere ikişer ilmek keserek, aynı örgü düzeninde 10 cm. 32 sıra örün. 33. sırada arka yaka için örgü ortasından 16 ilmeği bir kerede kesin.

  Sağ tarafı beklemeye alın. Sol arka yaka için sonraki her 2. sırada 3 ve 2 ilmek keserek örün. Kalan 20 ilmeği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak oeklemede olan sağ tarafı örün.

  Sol ön: Sol ön için beklemede olan ilmekleri örgü şişine geçirin. Sağ önde uygulanan işlemleri ters uygulayarak örün.
  Kol: ikisi de aynı şekilde örülecek.

  ardıma iplikle örgü şişine 40 ilmek atın. Paça bandın da uygulanan işlemleri aynen tekrarlayın. 7. sıradan itibaren, mavi örgü ipliği ile verilen motif şema ve açıklamasını takip ederek, aynı zamanda iki kenardan, her 6. sırada 10 kere 1 ilmek arttırarak, 19 cm. 60 sıra örün. 61. sırada kol yuvarlağı için iki kenardan her 2. sıra 4 kere beşer ilmek keserek örün. kalan 20 ilmeği bir kerede kesin.

  Bitirme: Paça ve ağ dikişlerini birleştirin omuz dikişlerini birleştirin. Kol alt dikişlerini birleştirerek kolları yerlerine takın. Yaka bandı için beyaz örgü ipliği ile örgü şişine 96 ilmek atarak 2 sıra haraşo örgü örün. 3. sırada iki kenardan onsekizer adet ilmeği beklemeye alın. 2. Acil

  Bebek Tulumu Nasıl Örülür isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


bebek tulumu nasıl örülür,  örgü bebek tulumu yapılışı,  çocuk tulumu nasıl örülür