+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Çocuk Örgüleri Forumunda Örgü Bebek Süveter Modeli Yapımı ve Anlatımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Örgü Bebek Süveter Modeli Yapımı ve Anlatımı
  Örgü Bebek Süveter Modeli Yapımı ve Anlatımı  Örgü Bebek Süveter Modeli Yapımı.jpg
  Süveteri örmeye yüz ilmek ile başlıyoruz. Beş sıra kadar haraşo oluşana kadar haraşo örmeye devam edilir, sonra da ön tarafa gelecek kısmı ayrılacak. Altı haraşomuz kenarlarda olacak ve 18 düz örgü yapılacak, daha sonra yeniden 6 haraşo örgü, 40 düz örgü (arkası oluyor) , 6 haraşo örgü, yine 18 düz örgü (öbür kenar), 6 haraşo örgü biçiminde 12 sıra haraşo örgü olana kadar örgü yapılacak ve daha sonra da 30 ilmek , kenarları 5 sıra haraşo olana kadar haraşo örüyoruz. 5 sıra oluştuktan sonra ,24 ilmek kenarlarından kesilecek, anlayacağınız arada haraşolar yapıldı ya, oraya kadar kesilecek. Süveter Örgü bitince bu yanları öne katlayacağız.

  Artık elimizde kalan 42 ilmeğin kenarlarındaki 6şar ilmek haraşo örüyoruz, kalan yerleri de düz örgü yapıyoruz.Şimdi soracaksınız, “ne kadar örülecek?” diye.Kenarlarındaki haraşolar 22 sıra olana kadar örülecek diyeceğim ben de. Şimdi de sıra yaka kısmını ayırmaya geldi, ama önce yaka kısmına haraşo örmemiz gerekiyor. Yaka kısmı için örülecek haraşo (6 haraşo,6 düz,28 haraşo, 6 düz,6 haraşo) Bu yazdığım yerdeki 28 haraşo kısmı yaka kısmı, kenarları 6 haraşo, 6 düz olan yer ise daha sonra saç örgüsü yapılacak kısım oluyo, öne gelecek. Şimdi yaka kısmı 5 sıra haraşo olana kadar örelim ve daha sonrada 16 ilmek tam ortadan keselim. Öne gelen kısımlar 6 haraşo, 6 düz, 6 haraşo olarak kalıyor.

  Saç örgüsünü nasıl mı yapacağız. Bunu size ayrıntılı bir şekilde resimlerle anlatacağım. O yüzden burada anlatımını yapmıyorum. 30 sıra haraşo olana kadar 2 kenarı örüyoruz. Sonra 2 parçayı birleştireceğiz. Birleştirirken birinci parçanın haraşosu ile ikinci parçanın haraşosunu beraber öreceğiz, 12 ilmek 6 ilmek olarak örülecek. Resimden daha iyi anlayabilirsiniz sanırım. En sonra ön kısmını yapalım. Burasıda 17 sıra haraşo olana kadar yapılacak sonrada tüm ilmekler 5 sıra haraşo örülüp bitirilecek.

  Aşağıda gördüğünüz bitmiş hali, bir başka arkadaşın yaptığı modelden 2. Acil

  Örgü Bebek Süveter Modeli Yapımı ve Anlatımı isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


ERKEK ÇOCUK ÖRGÜ MODELLERİ ANLATIMLI,  anlatımlı bebek yelekleri,  bebek süveter anlatımlı,  anlatımlı bebek kazak modelleri,  2000 çocuk örgü modelleri,  bebek süveter