+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Çocuk Oyunları Forumunda İlköğretim balık tutma oyunu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İlköğretim balık tutma oyunu
  Balık Tutma Oyunu Nasıl Oynanır

  Bahçeye, oyun alanı olarak, iki metrekarelik bir dikdörtgen çizilir. Buna "balık ağı" denilir. Sayışma yapılır, bir ebe seçilir. Ebe "balıkçı" olur; balık ağının bir köşesinde bekler. Öteki çocuklar "balık" olurlar ve ağ çevresinde dolaşırlar. Diledikleri zaman balık ağına ( yakalanmamaya çalışarak ) girip çıkarlar.
  Balıkçı ise, ağa giren balıkları yakalamaya çalışır. Ağın içine olabildiğince çok sayıda balığın girdiği bir anı kollar. Dilediği zaman "dur" yada "yakaladım" diye bağırır. Balıkçı bağırınca, ağ içinde bulunan bütün balıklar oldukları yerde kalırlar. Balıklar yakalanmış olur.
  Balıkçı, balıkları sayar, arkadaşlarına sayısını söyler, ebelikten kurtulur. Yakalanan balıklar, aralarında sayışarak yeni bir ebe seçerler. Yeni ebe balıkçı olur. Oyun böylece sürer. Oyun sonunda, en çok balık tutmuş olan çocuğa "reis" adı takılır ve o çocuk alkış>ır. 2. Çisem
  Bayan Üye

  Bu oyunda çocuklar hızlı ve dikkatli olmaları gereken bir oyundur. Kare şeklinde çizilen balık ağına çocuklar girip çıkarken ebe olan da bu sıra da dur diyerek onları karede yakalamaya çalışır.
+ Yorum Gönder